Z Jemnice se stává Palermo Vysočiny, tvrdí opoziční zastupitel

Atmosféra v politických kruzích Jemnice opět houstne. Opoziční zastupitel Petr Ambrůz vypustil do sociálních sítí zprávu o údajném fyzickém napadení předsedy spolku Za dobrý život na Jemnicku, vypustil opoziční zastupitel Petr Ambrůz, nicméně spolek oficiálně žádného předsedu nemá. Není tak zcela jasné, kdo by měl být oním napadeným.

Starosta Jemnice Pavel Nevrkla pouze potvrdil informaci z doslechu o „Palermu Vysočiny“, nicméně přesný popis události nemá k dispozici. Pokud k situaci skutečně došlo.

AKTUALIZOVÁNO: Policie ČR potvrdila vyšetřování incidentu na poli nedaleko Jemnice. „Oznámení o napadení na poli v katastru Jemnice jsme přijali na začátku listopadu. Konflikt šetříme pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Spolek za dobrý život na Jemnicku vede dlouhodobý politický boj se záměry místního podnikatele Josefa Koláře, který usiluje o revitalizaci zemědělského areálub Jandov na okraji Jemnice. Mezi mluvčím spolku Karlem Stoberem a zemědělcem Kolářem je i spor o přístup na zemědělské pozemky.

Po vypršení platnosti nájemních smluv ztratil mluvčí místních aktivistů možnost přístupu na své pozemky a tím i nemá šanci na jakýkoliv zisk z činnosti na těchto pozemcích. Dosud tyto pozemky obhospodařoval zemědělec Josef Kolář jako součást svých pozemků. Aktivista Stober sklidil podzimní úrodu až po sklizni zemědělce Koláře, díky jeho tolerantnímu přístupu. Hranice pozemků dočasně vytyčovaly oranžové kolíky (více zde).

Není ale jasné, jak chce zemědělec Stober provádět jarní setí zemědělských plodin a další zemědělské hospodaření vůbec, když často jediný přístup je přes zaseté pole zemědělce Koláře. Cesty na své pole by si Stober rád vyjezdil přes pozemky města Jemnice (více zde). Bez ohledu na to, zda-li je zaseto či není, musí platit aktivista Stober i nadále daně z těchto pozemků.

O tom, jak Karel Stober vyrobil z chráněné plochy pole čtěte více přímo zde.

Incident, který opoziční zastupitel Jemnice označoval za „Palermo Vysočiny“ je i s měsíčním odstupem stále předmětem zájmu policistů. „V současné době prověřuje incident oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Třebíč. Průběh prověřování komentovat nemůžeme, abychom nemařili jeho účel,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů