Oranžové kolíky vytyčují u Jemnice nové bojiště aktivisty Stobera a zemědělce Koláře

Na mezích a okrajích polí v okolí Jemnice se objevily oranžové kolíky. Tyto vymezují hranice pozemků místního aktivisty Karla Stobera ze spolku Za dobrý život na Jemnicku. U vytyčených pozemků je aktivista Stober nadpolovičním spoluvlastníkem.

„Poněvadž pan Stober na naši adresu již několik prohlašuje kritická slova o našem zemědělském hospodaření, rozhodli jsme se mu vrátit do užívání jeho vlastní pozemky, aby mohl před všemi demonstrovat své schopnosti hospodaření na vlastních pozemcích,“ uvedl majitel Rhea holdingu Josef Kolář.

Tuto příležitost demonstrovat zemědělské dovednosti na vlastních pozemcích dostane aktivista Stober bez rizika újmy nebo poškození pozemků jiných vlastníků.

Problémem zůstává přístup na tyto vykolíkované pozemky, nelze jednoduše obnovit polní cesty jen tak, toto komplexně řeší pozemkové úpravy. 

Součástí návrhu případné pozemkové úpravy je plán společných zařízení – to jsou např. polní cesty, aleje, krajinné prvky, suché poldry, atp., který tvoří budoucí kostru uspořádání zemědělské krajiny. Je tedy formou krajinného plánu uvnitř pozemkové úpravy.

Jelikož je vlastníků pozemků v Jemnici mnoho, odhad zadministrování pozemkových úprav je kolem osmi let. Pozemkové úpravy včetně společných zařízení financuje stát.

Pozemkové úpravy zatím v katastrálním území Jemnice neproběhly.

V přestupkovém řízení za neoznámení možného střetu zájmů hrozí zastupiteli Stoberovi vysoká pokuta (více zde). O tom, jak Karel Stober vyrobil z chráněné plochy pole čtěte více přímo zde. Neoznámený střet zájmů svého zastupitele bude muset řešit město Jemnice (více zde). Možný motiv sporu přímo zde. Kolářův Rhea holding otevřel moderní výrobnu krmných směsí ve Starém Petříně (více zde). Státní pozemkový úřad úpravy v Jemnici zatím nezahájí (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů