Kolář zmařil Stoberův záměr prodeje půdy rakouskému podnikateli Prand-Stritzko

Místní bojovník za dobrý život na Jemnicku Karel Stober pomáhal s převodem české půdy do rukou rakouského podnikatele Ericha Prand-Stritzko z Langau. Erich Prand-Stritzko byl dvě desetiletí předsedou rakouských lidovců v Langau, rakouském městečku se sedmi stovkami obyvatel poblíž českých hranic.

IMG_1083

Stober dostal od rakouského podnikatele Prand-Stritzko plnou moc k nákupu zemědělských pozemků v katastru obcí Starý Petřin a Šafov u samé hranice s Rakouskem.

Rakouského podnikatele Stober zastupoval při prodeji státní půdy ve vlastnictví Pozemkového fondu především při podávání nabídek na kupní cenu a převzetí sdělení k uzavření kupní ceny.

Podle informací Občasníku ale k prodeji nikdy nedošlo, česká půda zůstala v českých rukách. Místní podnikatel Josef Kolář Stoberovu nabídku jednoduše přeplatil.

Aktivista Stober je předsedou místní organizace ochránců přírody v Jemnici. V řadách místních aktivistů usiluje o dobrý život na Jemnicku. Motiv jeho aktivit proti podnikateli Kolářovi lze spatřovat i v nedokončeném obchodu s rakouským podnikatelem.

V přestupkovém řízení za neoznámení možného střetu zájmů hrozí zastupiteli Stoberovi vysoká pokuta (více zde). O tom, jak Karel Stober vyrobil z chráněné plochy pole čtěte více přímo zde. Neoznámený střet zájmů svého zastupitele bude muset řešit město Jemnice (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů