(VIDEO) Jemnice bude řešit možný střet zájmů lídra místních aktivistů

Spolek za dobrý život na Jemnicku navrhoval svého zastupitele Karla Stobera na funkci pověřeného zastupitele pro územní plán místo starosty Pavla Nevrkly (ODS). V Jemnici se řeší soulad postupu obce podle výsledků místního referenda a dalšího podnikání zemědělského holdingu Josefa Koláře v lokalitě Jandov na okraji Jemnice.

V průběhu projednávání opozičního návrhu Karel Stober nečekaně připustil možnost společného zemědělského podnikání s jednou z firem holdingu Josefa Koláře.

Zastupitel Karel Stober v první reakci na zjištěné informace společné podnikání nepopřel a označil záležitost za soukromou záležitost, do které „nikomu nic není“.

Město Jemnice ale zřejmě bude muset řešit celou záležitost z moci úřední. Člen zastupitelstva obce, u něhož skutečnosti nasvědčují, že by jeho podíl na projednávání a rozhodování určité záležitosti v orgánech obce mohl znamenat výhodu nebo škodu pro něj samotného nebo osobu blízkou, pro fyzickou nebo právnickou osobu, kterou zastupuje na základě zákona nebo plné moci (střet zájmů), je povinen sdělit tuto skutečnost před zahájením jednání orgánu obce, který má danou záležitost projednávat.

Opoziční zastupitel Karel Stober (Za dobrý život na Jemnicku) ale viditelně nesplnil povinnost uloženou mu Zákonem o obcích, ačkoliv při složení slibu zastupitele slíbil „řídit se Ústavou a zákony České republiky“.

Opoziční uskupení „Za dobrý život na Jemnicku“ se ale snažilo protlačit zastupitele Stobera do funkce pověřené osoby pro územní plán, což by něj mohlo znamenat výhodu.

Aktivista Stober poslal městu Jemnice předžalobní výzvu (více zde). V okolí Jemnice se objevily kolem polí aktivisty Stobera oranžové kolíky (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů