Fikáček : Hejtman Kuba (ODS) i náměstek Krák (ČSSD) dělají vše pro obnovení provozu úzkokolejky

Jihočeský kraj prolomil hradbu mlčení a vydal strohé vyjádření k jednání s firmou Gepard Expres. Podle oficiálního vyjádření mluvčí Jihočeského kraje Hany Brožkové je vedení Jihočeského kraje s vývojem situace obeznámeno.

„Jedná s potenciálními provozovateli, kteří mají zájem o provoz pouze v hlavní turistické sezóně. Dokud však nebudou vyřízeny všechny licence, nezbytné k provozování úzkokolejky, jsou všechna jednání bezpředmětná a Jihočeský kraj se tak vlastně ani nemá k čemu vyjádřit,“ uvedla mluvčí Brožková.

K vyjádření Jihočeského kraje poskytl krátký komentář i majitel firmy Gepard Express Albert Fikáček:

Albert Fikáček - Owner - Wagon service, s.r.o. | LinkedIn

„Kraj samozřejmě nemůže objednat dopravu na trati, která není provozována. Nicméně po několik schůzkách na kraji mám pocit, že pan náměstek Krák i pan hejtman Kuba dělají, stejně jako my, vše, aby se sezónní provoz na uzkém rozchodu obnovil. Míč je teď ovšem na straně správní rady JHMD, která musí učinit kroky, ke kterým se zavázala. V rámci společné dohody JHMD odmítla naši nabídku na pronájem infrastruktury a získání úředního povolení na Gepard Express, tedy osobu finančně způsobilou. Přijala však nabídku potenciálního pronájmu vozového parku a zavázala se učinit kroky k získání úředního povolení na svou dceřinou společnost. Míč je tedy na straně JHMD aby postupovala podle plánu, i vzhledem k tomu, že je pod drobnohledem věřitelů, mám osobně důvod věřit, že se tak stane. Do té doby žádný z krajů nemůže drážní dopravu na neprovozovaných tratích objednat,“ řekl Fikáček.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů