Primátorka Koubová předložila bezejmenný návrh na doplnění radních

Únorové zastupitelstvo města by mělo dosadit zástupce Fóra Jihlava Jiřího Antonů do funkce radního města. Jenže návrh předložený primátorkou města Jihlavy Karolínou Koubovou na volbu nového radního města je bezejmenný.

Nominaci Jiřího Antonů na radního města oznámila primátorka Koubová již před měsícem.

Přestože stav, kdy má rada obce přechodně sudý počet členů, není překážkou jednání a přijímání platných usnesení rady obce, pro bezproblémový průběh schůzí rady obce, zejména pokud jde o dosahování potřebné nadpoloviční většiny hlasů členů rady obce, je potřebné zvolit dalšího jejího člena. To se ale nemusí podařit, možná i proto je návrh primátorky bezejmenný, přesto je zařazen na program jednání zastupitelstva.

Rezignací pana Libora Kuchyni na funkci člena Rady města Jihlavy dnem 5. 1. 2022 poklesl počet členů Rady města Jihlavy na 8.  Pan Libor Kuchyňa následně dne 17. 1. 2022 rezignoval i na funkci člena Zastupitelstva města Jihlavy.

V důsledku rezignace pana Libora Kuchyni na funkci člena Rady města Jihlavy se počet členů Rady města Jihlavy stal sudým, což není v souladu s ustanovením § 99 odst. 3 zákona o obcích, podle něhož je počet členů rady obce lichý.

Volba dalších členů rady obce z řad členů zastupitelstva obce je na základě § 84 odst. 2 písm. m) zákona o obcích vyhrazenou pravomocí zastupitelstva obce. 

Bezejmenný návrh naznačuje pokračování politické krize, kdy primátorka Karolína Koubová ohlásila odchod do volebního projektu „Piráti a Fórum Jihlava (PiFo)“ za který hodlá kandidovat jako lídryně v příštích volbách. Členkou volebního projektu PiFo je primátorka Koubová od 2.2.20022. Bezejmenný návrh na volbu radního města, kterým by se měl stát Jiří Antonů naznačuje i možnost protinávrhu opozice řešit „personální otázky“ ve vedení města i hlasováním o politické důvěře v osobu primátorky Karolíny Koubové.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů