Anonymní skvost z Rantířova slibuje podpisy, které nejsou

Srdceryvná anonymní stížnost se snaží ovlivnit úředníky při posuzování žádosti místního podnikatele z Rantířova  při povolení rozšíření provozu.  Anonym úřadům slibuje podpisy „na obecním úřadě“. Ani na obecním úřadě není anonymní stížnost podepsána: podpisy jsou na petici, ale to je jiný dokument, než je samotná stížnost. Anonym se snaží o myšlenkové spojení dvou různých dokumentů, zřejmě aby dodal svým argumentům větší sílu. Dokument podepsaný jako Občané Rantířova ve skutečnosti zřejmě žádné podpisy nemá.

Anonymní skvost z Rantířova

Záměr postavit v průmyslové zóně Rantířova galvanovnu vyvolal vlnu stížností a podnětů směrem ke kontrolních úřadů. V Rantířově se za půl roku vystřídala snad desítka mimořádných kontrol. Motiv se dá snadno vytušit: maximálně znepříjemnit život místnímu podnikateli v průmyslové zóně.

Průmyslová zóna Rantířov vyrosla v centru obce v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století. Kolem průmyslové zóny vyrostly rodinné domky. Podle územního plánu má být v průmyslovém areálu umístěna drobná výroba. Co je přesně drobná výroba? To nikdo přesně neví. Stejně jako se neví přesná hranice mezi drobnou výrobou a velkovýrobou.

Lavina anonymních stížností může působit až likvidačním způsobem na místního podnikatele. Likvidaci podnikatelského záměru by podle představ rantířovských občanů měli provést přímo úředníci.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů