Horácká multifunkční aréna čeká na krajskou nabídku spolufinancování

Letos na konci jara viděli krajští zastupitelé Vysočiny prezentaci významu Horácké multifunkční arény. Krajský závazek spolufinancování multifunkční haly v Jihlavě je zatím definován dosti neurčitě “ jako přiměřeného podílu kraje na případném financování“.

Statutární město Jihlava počítá s vybudováním multifunkční arény s celokrajským dopadem, která by sloužila sportům (nejen lednímu hokeji), ale také k pořádání větších kulturních, případně též konferenčních, společenských a komerčních akcí.

Multifunkčnost arény je hlavním předpokladem i reálným důvodem k celokrajskému významu investičního projektu.

Objekt by kromě jiného umožnil pořádání celokrajských, celostátních i mezinárodních významných akcí. Vyjádření ochoty Kraje Vysočina podporovat realizaci tohoto projektu je nutnou podmínkou pro úspěch v jednáních s orgány státu.

Statutární město Jihlava počítá s investicí ve výši kolem šesti set milionů korun, Kraji Vysočina by slušelo v duchu předchozích vyjádření o přiměřené podpoře nabídnout totéž co město Jihlava. Stát by přidal svůj podíl tří set milionů korun. Rázem je finanční krytí výstavby Horácké multifunkční arény v přiměřených finančních možnostech všech účastníků.

Ovšem nabídka šesti set milionů korun pro hokejovou halu v Jihlavě vyžaduje politickou odvahu krajských zastupitelů. Zatím politické kluby v krajské politice nedaly nijak najevo, co si představují pod pojmem „přiměřená finanční podpora“ výstavbě Horácké multifunční arény.

Pod tlakem krajských politiků by mohla Jihlava začít škrtat v plánech výstavby multifunkční hokejové arény. I takové rozhodnutí krajských politiků ale vyžaduje odvahu.

Čas pro krajské rozhodnutí o konkrétní výši finanční podpory pro multifunkční halu je tak do počátku léta 2021. Od výše krajské podpory se odvíjí i další kroky: výstavba Horácké multifunkční arény může jít normální cestou nebo cestou škrtů a úspor nalinkovaných krajskými politiky Vysočina.

Kraj Vysočina teď čeká rozhodnutí, co se vlastně v Jihlavě postaví. Může to být moderní multifunkční aréna nebo jen něco levnějšího. Mít či nemít moderní multifunkční arénu v Jihlavě teď čeká na rozhodnutí krajských politiků Vysočiny.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů