(VIDEO) Policejní zadržení se může stát komukoliv, radní Vysočiny zatím ředitele Veleva ponechají ve funkci

I druhý den po policejním zadržení zůstává ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev ve funkci. Rada Kraje Vysočina se zatím ředitele Nemocnice Jihlava Velena odvolat nechystá. Zadržení se podle hejtmana Vítězslava Schreka (ODS a STO) může stát komukoliv a není tak důvodem k odvolání. Přesné místo pobytu ředitele Veleva po policejním zadržení není známo.

Policejní zásah v jihlavské nemocnici a zadržení ředitele Veleva patrně souvisí s čerpání evropských dotací z programu REACT-EU (více zde). Pět krajských nemocnic a záchranná služba na Vysočině si rozdělily téměř 1,5 miliardy korun z dotačního programu REACT-EU. Z toho jihlavská nemocnice téměř sedm set milionů korun. Ministerstvo pro místní rozvoj už pozastavilo čerpání dotací pro jihlavskou nemocnici. Za peníze Evropské unie z programu REACT-EU Nemocnice Jihlava využívá supermoderní robotický operační systém Da Vinci XI, za více než 131 miliónů korun obměnila ozařovací techniku vč. přístroje pro komplexní onkologické centrum – lineárního urychlovače, brachyterapeutického ozařovače či dozimetrického systému, generální opravou prošly operační sály nemocnice. 

„K policejnímu zásahu NCOZ v Nemocnici Jihlava nemám žádné informace,“ uvedl krajský zastupitel a předseda Zdravotní komise Vít Kaňkovský (KDU-ČSL). Kaňkovský se vyhnul odpovědi na otázku, zda-li má ředitel jihlavské nemocnice jeho důvěru i po zadržení policií.

Soud rozhodl o vzetí ředitele jihlavské nemocnice Lukáše Veleva do vazby (více zde). Bývalý ředitel Velev může v jihlavské nemocnici dál pracovat jako lékař (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů