Vedení nemocnice Jihlava se postavilo za zatčeného ředitele Veleva, návrat na pozici řadového lékaře je možný

Mimořádné jednání radních Kraje Vysočina odvolalo ředitele jihlavské nemocnice z funkce. Důvodem je jeho vzetí do vyšetřovací vazby (více zde). Novým ředitelem je Velevův dlouholetý technický náměstek Alexandr Filip. Další personální změny ve vedení nemocnice se nechystají, nový ředitel Filip požádal zřizovatele o důvěru.

Vedení nemocnice Jihlava vydalo i prohlášení ve kterém se postavilo za zatčeného ředitele Veleva. „Do vyšetření celého jeho podílu na obvinění bereme pana ředitele jako člověka, který se žádných manipulací se zakázkami nedopustil. Stojíme za ním jako za ředitelem a také za člověkem,“ píše vedení jihlavské nemocnice.

„Současné vyšetřování s podezřením na manipulace zakázek z dotačního programu nechápeme. PČR vedení nemocnice ani žádné bližší vysvětlení nepodala. Vycházíme pouze z informací v médiích a naší dlouholeté zkušenosti s panem ředitelem z jeho profesního působení a jeho kreditu. Tak jak jej známe, nedovedeme si představit, že by se obohacoval na úkor nemocnice. Veškerá výběrová řízení na vybavení přístroji, léky a zdravotní pomůcky za celá léta jeho působení, probíhala transparentně dle zákona a pod kontrolou orgánů zřizovatele vždy ve prospěch nemocnice,“ stojí v prohlášení nemocnice.

Náměstek hejtmana pro zdravotnictví Vladimír Novotný připustil možnost návratu Lukáše Veleva do jihlavské nemocnice po propuštění z vyšetřovací vazby. „Nebylo by to možné do pozice ve vedení nemocnice, ale asi by mohl pracovat jako řadový lékař,“ uvedl náměstek Novotný,

Policejní zásah v Nemocnici Jihlava řídil úřad evropského žalobce (více zde), vedení Kraje Vysočina zprvu vyčkávalo na vývoj situace (více zde). Tepve po zprávě o uvalení vazby rozhodli radní o odvolání Veleva z funkce ředitele nemocnice (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů