VÍME PRVNÍ: Radní kraje Vysočina budou mimořádně jednat o odvolání Veleva z funkce ředitele nemocnice

Mimořádné jednání radních kraje Vysočina má na programu řešení situace v jihlavské nemocnici. Ředitel nemocnice Lukáš Velev skončil v policejních poutech a soud rozhodl o jeho vzetí do vazby. Hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek zprvu vyčkával (více zde), nyní ale vedení kraje Vysočina zřejmě přistoupilo k řešení situace.

„Není vyloučeno, že dnes proběhne mimořádné jednání Rady kraje Vysočina,“ uvedla tisková mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Jediným bodem jednání Rady kraje Vysočina mělo být právě odvolání ředitele Veleva z funkce v reakci na rozhodnutí o vzetí do vyšetřovací vazby.

Kraj Vysočina vydal o mimořádném jednání radních pouze strohé oznámení:

Rada Kraje Vysočina dnes na svém jednání svolaném hejtmanem Vítězslavem Schrekem v mimořádném termínu odvolala z funkce ředitele Nemocnice Jihlava Lukáše Veleva. Vedení kraje vzalo při svém rozhodování v potaz jak návrh státního zástupce na uvalení vazby na ředitele Veleva, tak rozhodnutí soudu, který tomuto návrhu vyhověl. Kraj Vysočina je jako zřizovatel povinen zajistit řádné řízení a fungování nemocnice tak, aby se situace nijak negativně nedotkla zajištění zdravotní péče a souvisejících služeb, které nemocnice poskytuje. Do funkce ředitele organizace byl radou jmenován dosavadní technický náměstek ředitele Alexander Filip.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů