Atentát na předsedu slovenské vlády odsuzují i politici Vysočiny

Ve středu 15.5.2024 došlo ve slovenském městě Handlová k atentátu na slovenského předsedu vlády během setkání s občany. Podle prvních informací padlo několik výstřelů, premiéra Roberta Fica odvezli do nemocnice. O jeho zdravotním stavu nejsou oficiální informace, údajně je mimo ohrožení života. O zdravotním stavu slovenského premiéra Roberta Fica po atentátu jsou protichůdné informace.

Reakce místních a krajských politiků Vysočiny událost vesměs odsuzují a jsou událostí překvapeni.

„Odsuzuji násilí v politice. Společnost je rozdělená a nervózní. Nejen u nás a na Slovensku, ale i v dalších zemích. Musíme zastavit spirálu násilí, strachu a nenávisti. Útok střelce na premiéra SR je to to nejhorší, co se mohlo ve střední Evropě stát,“ uvedl předseda Michal Šmarda (ČSSD).

„Jsem v šoku. A je mi to velice líto a modlím se aby byl brzy v pořádku. Atentáty na politiky jsou cestou do pekel. At si lidi mysli o něm cokoliv, je to demokraticky zvolený premiér a odpor se má vyjádřit u volebních uren a jednacích stolu,“ řekla Jana Nagyová (ANO).

„I když s někým bytostně nesouhlasím, nestřílím po něm. Určitě tento čin odsuzuji,“ sdělil místopředseda ODS Vysočina Pavel Nevrkla.

„Každý podobný útok je odsouzení hodný, bez ohledu na to, jaké má kdo politické názory,“ uvedl v krátné reakci primátor Jihlavy Petr Ryška (ODS).

„Jednoznačně odsuzuji útok na slovenského premiéra. Násilí nepatří do civilizované společnosti. Modlím se za jeho uzdravení,“ sdělil poslanec hnutí ANO Drahoslav Ryba. 

„Útok na pana premiéra Roberta Fica tvrdě odsuzuji! Přeji mu hodně sil a brzké uzdravení,“ napsal na sociálních sítích krajský předseda hnutí ANO Martin Kukla.

Část krajských politiků Vysočiny je na zahraniční cestě v Estonsku, jejich reakce zjišťujeme. 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů