Policie umí zákroky proti pachatelům s COVID-19

Policejní zásah proti muži s COVID-19, který nerespektoval pravidla karantény, ukázal funkční postup při udržování veřejného pořádku. Pachatel byl úředně poučen o svých povinnostech osoby nakažené nemocí COVID-19, přesto nedodržel povinnou karanténu.

Muž měl dodržovat karanténu v prostorách Azylového domu, ale svévolně odešel neznámo kam. Tím se stal minimálně podezřelým z trestného činu Šíření nakažlivé nemoci. Pak už se rozběhl klasický úřední postup zákroku vůči podezřelé osobě.

Strážníci městské policie našli muže v prostorách vlakového nádraží. Muže omezili na volném pohybu a vyčkali na další zásah Policie ČR. Na místo byla proto vyslána policejní hlídka, která se vybavila speciálními ochrannými prostředky. Speciální ochranné prostředky mužů zákona jsou v zásadě podobné oblekům zdravotníků v COVID-19 zónách nemocnic. Policisté muže zajistili a za přísných hygienických opatření ho umístili do policejní cely předběžného zadržení.

Soudce později rozhodl o jeho umístění do vězeňské nemocnice věznice v Brně-Bohunice. Za šíření nakažlivé nemoci hrozí muži až osmileté vězení.

Od samotného zákroku proti pachateli s COVID-19 až do jeho umístění do věznice v Brně uběhla neuvěřitelně krátká doba několika dnů. Vlastně jeden víkend.

Celý úřední postup zadržení se může kdykoliv opakovat kdekoliv na Vysočině. Zadržení COVID-19 pachatele policejní hlídkou ve speciálním obleku, umístění v policejní cele předběžného zadržení, rozhodnutí o uvalení vazby a transport do vězeňské nemocnice. To vše se dá stihnout i během víkendu, kdy úřady fungují v omezeném režimu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů