Soud vzal do vazby ředitele jihlavské nemocnice Veleva

Obvodní soud pro Prahu 9 vyhověl návrhu státního zástupce a vzal do vazby pětici obviněných po policejních raziích v nemocnicích Jihlava a Ústí nad Labem. “ U Obvodního soudu pro Prahu 9 proběhlo zatím první vazební zasedání ve věci Krajské zdravotní v Ústní nad Labem a Nemocnice Jihlava. Všem návrhům na vzetí do vazby bylo vyhověno. Informace ve vztahu ke konkrétním osobám vzhledem k charakteru přípravného řízení, které je neveřejné, poskytovat nebudu,“ uvedla mluvčí soudu Barbora Chlopková.

Soud rozhodl o návrhu na vazbu pro exředitele krajské nemocnice v Ústí nad Labem Malého.  Ředitelé krajských nemocnic Malý a Velev údajně na základě příkazů majitele společnosti A Pharm Česká republika Tomáše Buriana ovlivňovali veřejné zdravotnické zakázky tak, aby je vyhrávaly spřátelené firmy. Společnosti si zakázky uměle navyšovaly zhruba o deset procent, které si pak skupina rozdělovala, stojí podle serveru v usnesení o zahájení trestního stíhání (více zde). Ve vazební věznici také skončil podnikatel Tomáš Burian, který údajně celou řídil organizovanou skupinu ovlivňující veřejné zakázky v krajských nemocnicích. Do vazby putoval i podnikatel Miroslav Hůserek, z obavy o ovlivňování svědků.

Kraj Vysočina neměl dosud bližší informace o situaci kolem policejního zadržení ředitele jihlavské nemocnice Lukáše Veleva.

Podle zdroje blízkého Krajského úřadu nemohou radní Kraje Vysočina ředitele jihlavské nemocnice „postavit mimo službu“ až do pravomocného vyřešení celého případu. V úvahu připadá pouze odvolání Lukáše Veleva z funkce ředitele nemocnice jako reakce radních Kraje Vysočina na celou korupční kauzu.

„Nemám k události žádné informace, budu se dotazovat radních Kraje Vysočina,“ uvedl lídr opozice v zastupitelstvu Kraje Vysočina Martin Kukla (ANO).

„Řešení situace situace je na radních Kraje Vysočina, kteří musí situaci řešit urychleně,“ řekl senátor Miloš Vystrčil (ODS).

V reakci na vzetí ředitele jihlavské nemocnice do policejní vazby se mimořádně schází Rada kraje Vysočina (více zde). Bývalý ředitel Velev může v jihlavské nemocnici dál pracovat jako lékař (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů