(DOKUMENT) Radní Jihlavy odložili rekonstrukci účetnictví městské firmy

Městská obchodní společnost Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) vstoupí od ledna 2021 do likvidace. Na funkci předsedy představenstva rezignoval Miroslav Tomanec (Fórum Jihlava). Jeho nástupcem se stal dnešním hlasováním představenstva společnosti Jiří Šlejtr (ODS).  

Hlasování se účastnili pouze Tomanec a Šlejtr, třetí člen představenstva Patrik Priesol má neomluvenou neúčast na jednání představenstva. Zároveň městská společnost požádala své akcionáře o odložení platnosti usnesení zahájit rekonstrukci účetnictví za loňský rok.

Povinnost provést rekonstrukci účetnictví uložila městské firmě JVAK valná hromada společnosti. Už dříve se zjistil nesoulad aktiv a pasiv společnosti při otevření účetních knih společnosti (více zde). Společnost Jihlavské vodovody a kanalizace ani nepodává městu Jihlava jako svému vlastníkovi pravidelné účetní reporty, ačkoliv tuto povinnost ukládá všem městským společnostem usnesení radních města.

Podle informací Občasníku se intenzivně řeší také chybějící zápisy z jednání představenstva společnosti JVAK. Doložení zápisů z představenstva žádá dozorčí rada vedená náměstkem primátorky Martinem Laštovičkou (KDU-ČSL) – více zde. O dotazu náměstka Laštovičky na sledování nákladů čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů