Tomanec nepředkládal dokumenty dozorčí radě

Poslední dny Miroslava Tomance (Fórum Jihlava) v čele městské vodárenské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) byly mimořádně náročné. Dozorčí rada městské vodárenské společnosti v čele s náměstkem primátorky Martinem Laštovičkou opakovaně žádala o poskytnutí dokumentů o hospodaření společnosti.

Miroslav Tomanec rezignoval na funkci předsedy představenstva asi osmačtyřicet hodin po odeslání požadavku na opětovné předložení dokumentů dozorčí radě společnosti vedené náměstkem Martinem Laštovičkou (JVAK).

Městská obchodní společnost Jihlavské vodovody a kanalizace opakovaně neposkytovala svým vlastníkům pravidelné účetní reporty, ačkoliv jí tuto povinnost ukládá usnesení radních města.

V hospodaření městské firmy nesouhlasí aktiva s pasivy v účetních knihách (více zde), není uzavřeno účetní hospodaření za loňský rok. Podle informací Občasníku se tiše řeší schodek hospodaření městské společnosti ve výši kolem dvaceti milionů korun. O dotazu náměstka Laštovičky na sledování nákladů čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů