Radní odmítli povolit Spartaku sídlit na velkomeziříčské radnici

Tělovýchovná jednota Spartak funguje ve Velkém Meziříčí od padesátých let. V souvislosti s transformací občanských sdružení na spolky potřebuje Spartak úřední adresu. Zvolil si budovu velkomeziříčské radnice, kam už několik let chodí veškerá úřední korespondence. Rada města Velké Meziříčí žádost sportovců o povolení úředního sídla na radnici odmítla.

„Není to zdůvodněno,“ uvedl tajemník tělovýchovné jednoty TJ Spartak Velké Meziříčí Petr Března.

Pro sportovce je úřední sídlo na radnici tou nejjednodušší variantou podpory ze strany města. I další spolky ve Velkém Meziříčí budou zřejmě v nejbližší době potřebovat úřední souhlas politiků s oficiálním sídlem.

„Naše sportoviště jsou v majetku města, takže souhlas potřebujeme i kdybychom sídlili na sportovišti,“ dodal Března.

O situaci sportovců se vedou jednání.

„Radnice mohla sportovcům pomoci. Minimálně měla zdůvodnit odmítnutí žádosti sportovců. Stačila jedna rozvinutá věta typu: „Vaše žádost byla zamítnuta z důvodu toho a toho. Koncepcí radnice je zřejmě mlčení,“ komentoval situaci předseda velkomeziříčských lidovců Pavel Pešek.

Vedení města přišlo za sportovci s náhradní variantou:

„Dostaneme souhlas s umístěním na jinou adresu včetně korespondenční adresy. Tato varianta je nachystána i pro další spolky“, informoval tajemník sportovního oddílu TJ Spartak Velké Meziříčí Petr Března.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů