Armagedon jihlavské koalice: Co s nevinnou Nagyovou (ANO)?

Pražský soud nepravomocně zprostil viny jihlavskou Janu Nagyovou společně s Andrejem Babišem (ANO). „Doufám, že se do koalice vrátím co nejdříve,“ uvedla Nagyová (ANO). Nagyová získala v podzimních místních volbách mandát zastupitelky v souboji o Senát s dosavadním senátorem Milošem Vystrčilem ale neuspěla. I když je členkou zastupitelského klubu hnutí ANO, její podpis pod koaliční smlouvou ale chybí. A chybět bude zřejmě i nadále. Armagedon neboli soudný den sice proběhl, ale de facto neproběhl.

U nepravomocného osvobozujícího verdiktu ve prospěch Nagyové a Babiše se všeobecně předpokládá odvolání státního zástupce. A tím i další čekání na pravomocný soudní verdikt.

Jihlavská koalice ANO a ODS/KDU-ČSL viditelně nespěchá s reakcí na osvobozující prvoinstanční rozsudek, který naznačil pohled české justice na proces „Čapí hnízdo“. Žalované skutky nejsou podle soudního verdiktu trestnými činy.

Spokojeni tak jsou vlastně všichni: Nagyová je nepravomocně nevinná, její politická kariéra je ale v troskách. ODS a KDU/ČSL vyhovuje pasivita hnutí ANO, které se nesnaží o politický návrat Jany Nagyové jako silné politické figury v místní politice.

Pravomocný verdikt v kauze „Čapí hnízdo“ tak není při očekávaném odvolání státního zastupitelství otázkou několika měsíců, ale spíše několika let. Případ Jany Nagyové se začíná podobat případu bývalého náměstka hejtmana Libora Joukla (ČSSD), kterému obvinění v kauze vozidel zimní údržby vyneslo stopku pro další politickou kariéru. Presumpce neviny očividně platí v politickém světě naprosto obráceně než v reálném životě. Délka politických procesů de fakto sama zlikviduje politickou kariéru obviněného politika i kdyby byl stokrát nevinen.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů