(ANKETA) Pro budoucnost úzkokolejky je lepší restruktualizace JHMD nebo Gepard Express?

Věřitelé Jindřichohradeckých místních drah budou již brzy rozhodovat o budoucnosti úzkokolejné dráhy. Na stole budou k jednání dvě základní varianty: restruktualizace současného dopravce s možným oddělením kolejové a dopravní infrastruktury nebo nástup nového dopravce. Firma Gepard Express dokonce předložila insolvenční správkyni indikativní nabídku.

Soupis dluhů a závazků současného majitele a provozovatele úzkokolejky, společnosti Jindřichohradecké místní dráhy je někde kolem tří set milionů korun.

Na sociální síti mohou čtenáři Občasníku hlasovat v anketě o nejlepším řešení pro budoucnost úzkokolejky.

Pro rozjezd úzkokolejky je potřeba tří až šesti měsíců podle rychlosti vystavení nezbytných provozních povolení od státních úředníků Drážního úřadu. Rychlost vydání státních povolení záleží i na kvalitě podané žádosti. Teoreticky může žádost podat „čistá“ dluhy nezatížená dceřinná společnost.

Provozování úzkokolejky záleží i na parametrech nových smluv o dopravní obslužnosti Jihočeského kraje i Kraje Vysočina. Parametry smluv budou patrně jiné než v minulosti, Kraj Vysočina avizoval zájem o menší objednávku v úseku Kamenice nad Lipou – Obrataň.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů