(VIDEO) Kolářův Rhea holding otevřel moderní výrobnu krmných směsí

Ve Starém Petříně na Znojemsku otevřela zemědělská společnost Rhea holding nejmodernější výrobnu krmných směsí v Česku. Obci daroval majitel holdingu milion korun, poslouží opravě zdi na místním hřbitově.

Cílem zemědělce Josefa Koláře je vyrábět vlastními silami a z vlastních surovin stejně kvalitní krmiva se stejnou marží jako vyrábí dnešní dodavatelé zemědělského holdingu. To přinese i úsporu výrobních i dopravních nákladů.

Rhea holding Josefa Koláře je čtvrtou největší zemědělskou skupinou v České republice, obhospodařuje přes dvacet tisíc hektarů v jižních Čechách, na Vysočině a jihozápadní Moravě. Hlavní oblast zemědělského podnikání je mezi Slavonicemi, Jemnicí a Vranovskou přehradou.

Výrobna krmiv je řízena nejmodernější dostupnou technologií. „Lopatou tady moc neuděláte, všechny vstupy a výstupy surovin řídí operátor přímo z velína,“ vysvětlila vedoucí výroby Zuzana Vysočilová. Vyrábět je možné až sto dvacet tisíc tun ročně, současná potřeba je kolem padesáti tisíc tun. Na jedné směně zde bude pracovat kolem deseti zaměstnanců.

Mezi aktivisty spolku Za dobrý život na Jemnicku a zemědělcem Kolářem se odehraje nový střet u Jemnice (více zde). Mluvčí aktivistů a zastupitel Jemnice si spoluprací s Kolářem přišel na stovky tisíc korun (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů