Mluvčí jemnických aktivistů Stober si přišel spoluprací s Kolářem na stovky tisíc korun

Opoziční zastupitel města Jemnice Karel Stober (Za dobrý život na Jemnicku) si přišel na stovky tisíc korun za pronájem pozemků firmě z holdingu Rhea podnikatele Josefa Koláře. A ještě chtěl ovlivňovat územní plán jako pověřený zastupitel města Jemnice.

Podle skromných odhadů jde o několik případů pronájmu zemědělských pozemků v objemu několika stovek tisíc korun, pokud byl nájemní vztah sjednán v cenách pozemků obvyklých v Jemnici a okolí.

Na přímý obchodní vztah Stobera s žadatelem o změnu územního plánu se přišlo během projednávání návrhu opozičních zastupitelů na jmenování Stobera pověřeným zastupitelem pro územní plán Jemnice místo starosty Pavla Nevrkly.

Stober neoznámil možný střet zájmů a celou záležitost označil za osobní věc. Obchodní vztah s firmou ZEOBS ale veřejně nepopřel.

Právě firma ZEOBS byla žadatelem o změnu územního plánu, na který chtěl dohlížet opoziční zastupitel Karel Stober. Po té, kdy vyšel najevo možný střet zájmů zastupitele Stobera se zájmy firmy ZEOBS z Rhea holdingu Josefa Koláře, dostal zastupitel Stober pouze hlasy svých příznivců ze spolku Za dobrý život na Jemnicku. Pověřeným zastupitelem pro územní plán tak zůstal starosta Pavel Nevrkla.

V přestupkovém řízení za neoznámení možného střetu zájmů hrozí zastupiteli Stoberovi vysoká pokuta (více zde). O tom, jak Karel Stober vyrobil z chráněné plochy pole čtěte více přímo zde. Neoznámený střet zájmů svého zastupitele bude muset řešit město Jemnice (více zde). Možný motiv sporu přímo zde.


Aktivista Stober poslal městu Jemnice předžalobní výzvu (více zde). V okolí Jemnice se objevily kolem polí aktivisty Stobera oranžové kolíky (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů