Parkovací auto Jihlavy začne lovit dlužníky v ulicích města

Kdykoliv parkovací auto-kontrolor zjistí v ulicích města vozidlo dlužníka, okamžitě vyrozumí městskou policii. Magistrát města Jihlavy o tom informoval v tiskové zprávě o převzetí vozidla do služeb města. A další zákrok proti zaparkovanému vozidlu dlužníka pak bude na strážnících města.

První měsíc provozu auto-kontrolora nového režimu parkování v ulicích krajské metropole Vysočiny je sběr dat o vytížení jednotlivých parkovišť. Tato data pomohou městu sledovat provoz parkovišť a podle toho upravovat nebo rozšiřovat systém parkování ve městě. První data odhalila využití jedné z parkovacích ploch v ulicích města na sto deset procent (více zde).

Další základní funkcí je dohled nad dodržováním pravidel na parkovištích a postupně auto začne sledovat také dodržování zákazů stání a zastavení na ulicích ve městě. Kontrolní vozidlo bude podávat zprávu i o vozidlech dlužníků, avízo pak dostane městská policie.

„Můžeme vědět jenom o dluzích za dopravní přestupky, v teoretické rovině můžeme odebrat registrační značky,“ naznačil ředitel Městské policie Jan Frenc. Ředitel Frenc zdůraznil, že jde o postup v teoretické rovině, který se v běžné praxi Jihlavy nepoužívá. Ke strážníkům města se mohou úřední cestou dostat jen informce o dluzích za dopravní přestupky, nikoliv například neuhrazené poplatky za služby města nebo pokuty za jízdu bez platné jízdenky ve vozidle městské hromadné dopravy.

Další úřední postup vůči zaparkovaným vozidlům dlužníků v ulicích města se teprve chystá. Odbor dopravy Magistrátu města Jihlavy ve spolupráci s Městskou policií vyladí úřední postup vůči odhaleným vozidlům dlužníků města.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů