Neobvyklá dopravní značka zakazuje v Jihlavě objíždět vozy MHD, pomáhá upřednostnit veřejnou dopravu před automobily

Neobvyklá dopravní značka se objevila na dvou místech v širším centru města, kde zakazuje řidičům objíždět vozidla MHD při nástupu cestujících na zastávkách. „Jedná se o dopravní značku B32 „Jiný zákaz“, která stanoví jiný zákaz než ten, který je možno vyjádřit jinou zákazovou značkou, vyznačenou ve vyhlášce. Zákaz je vyjádřen vhodným nápisem uvedeným uvnitř červeného kruhu,“ vysvětlila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Za porušení této značky mohou policisté či strážníci městské policie na místě uložit pokutu až do výše 1.500 Kč. Pokud by se přestupek řešil ve správním řízení, mohl by být postih viníka ještě vyšší. „V daném místě byla osazena i z důvodu opakovaného zjištění nebezpečných dopravních situací při objíždění vozidla MHD a z toho vyplývající kolize s blízkým, světelně řízeným přechodem pro chodce a také z důvodu zajištění plynulého provozu MHD na křižovatce ulic Tolstého x Jiráskova,“ dodala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Tiskový mluvčí města Jihlavy Radovan Daněk potvrdil hlídkovou činnost strážníků městské policie. „Naši městští strážníci na místě provádějí především v době dopravní špičky namátkové kontroly,“ sdělil mluvčí Daněk.

„Jde nám především o upřednostnění spojů MHD. Hlavním důvodem opatření je naše snaha o snížení zpoždění spojů MHD na omezené Tolstého ulici, která je silně vytížena auty i MHD. Spoje MHD se v tomto úseku zpožďují ve špičce i v řádu několika minut. Z prosincového sledování dopravy vyplynulo, že v odpolední špičce MHD přepraví Tolstého ulicí o více jak třetinu více cestujících než osobní auta, zabere přitom méně jak desetinu místa. Pokud ostatní auta nepředjedou vozy MHD v zastávkách, spoje se pak rychleji dostanou do křižovatky Tolstého a Jiráskovy ulice a jejich zpoždění se výrazně sníží. Více lidí se tak do svého cíle dostane rychleji,“ dodal mluvčí Daněk.

Rezidentní parkování nemůže garantovat parkování před domem (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů