Město Jihlava zrušilo zakázku na parkoviště za DKO

Více než šest desítek parkovacích míst v prostoru mezi Domem kultury a oddechu (DKO) a nákupním centrem Billa prozatím nevznikne. Poslední červencový den zrušil náměstek Jihlavy Vratislav Výborný (ČSSD) výběrové řízení na dodavatele.

Parkoviště mezi Billou a DKO se zatím stavět nebude

Podle odůvodnění zakázky vybraný uchazeč, popřípadě uchazeč druhý v pořadí, odmítl uzavřít smlouvu nebo neposkytl zadavateli k jejímu uzavření řádnou součinnost.

Nejvýhodnější nabídku ve veřejné soutěži městu Jihlava udělala firma PBS COM Hranice (3 071 839 Kč). Druhou nejlepší nabídku udělala jihlavská firma Fortis s nabídkovou cenou 3 928 727 Kč. Celkem nabídlo městu Jihlava své služby sedm firem, velké stavební firmy COLAS CZ a Eurovia skončily ve veřejné soutěži na posledních místech s nabídkovou cenou přes šest milionů korun.

Není jasné, zda město Jihlava mělo zájem uzavřít smlouvu s firmou Fortis. Jednatelem a výkonným ředitelem Fortisu je jihlavský zastupitel Jaroslav Huňáček. A to, zda Fortis měl zájem jako druhá firma v pořadí o zakázku na stavbu parkoviště u DKO.

Radek Popelka (ANO)

„Zrušení výběrového řízení po vyhodnocení zakázky se někdy používá jako nástroj pro snížení konečné ceny. Pokud se na celou záležitost podíváme touto optikou, povedlo se magistrátu nastavit maximální očekávanou cenu pod hranici 4.500.000,- Kč. Na celé zakázce je zarážející rozptyl nabídnutých cen. Ten v tomto případě dělal více než 50% a uchazeče rozdělil do dvou přibližně stejných skupin. Skoro to vypadá, že každá skupina dostala trochu jiné informace,“ sdělil lídr jihlavské opozice v zastupitelstvu Radek Popelka (ANO).

 

Podrobnosti zjišťujeme.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů