Aktivisté obtěžují Jemnici nevyžádanou reklamou i telefonáty

Předvolební kampaň před místními volbami a především referendem v Jemnici běží na plné obrátky. Propagace místních aktivistů nezná hranic a místní občany doslova obtěžuje. Místní aktivistka Marie Teplanová se dokonce na sociální síti pochlubila úspěchem při doručování nevyžádané reklamy.

“ Teď mi pravil jeden mladý muž, ať mu nedávám do schránky leták, že ví jak volit, tak jsem mu odvětila, že vím, že si může vybrat, protože jsem i pro něj sehnala podpisy pro referendum a tak si dovolím i vhodit leták, aby měl kompletní informace, “ sdělila aktivistka Teplanová.

Z vyjádření aktivistky Teplanové je patrné, že si reklamu nepřál dostat a srozumitelně se i vyjádřil. Reklamu od aktivistky Teplanové přesto obdržel.

Za reklamu, která obtěžuje, se považuje reklama směřující ke konkrétnímu adresátovi za podmínky, že adresát dal předem jasně a srozumitelně najevo, že si nepřeje, aby vůči němu byla nevyžádaná reklama šířena.

Vedle propagačních letáků vede Spolek za dobrý život na Jemnicku i silnou telefonickou kampaň, kterou místní občané považují za obtěžující.

¨“ Spolek se vydal cestou volání spoluobčanům, podsouvání názoru, že mají přece podobný názor, dává instrukce, jak má spoluobčan volit ve volbách a v referendu. Stál jsem vedle spoluobčana, kterému ze spolku volali a ten neskrýval velké rozčarování, co si spolek dovoluje, co mu mají co podsouvat. Nikdy nebyl a nebude jejich sympatizant. A ve skutečnosti je to ukázka toho, jak spolek spoluobčanům nevěří, jak chtějí řídit jejich rozhodování, jak se snaží, aby se občané nerozhodovali podle svého uvážení!,“ rozčiloval se místní občan Jemnice na sociální síti.

Propagace místních aktivistů značně kazí společenské soužití v Jemnici. Aktivisté vedou svoji propagaci na hranici třídního boje, tak jak třídní boj vnímali komunisté při nástupu k moci v padesátých letech. Už na konci září vzejde z místních voleb nové vedení Jemnice, které bude muset uklidňovat emoce a zasypávat pomyslné příkopy mezi aktivisty a občany města.


 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů