Hasiči chtějí jen pulty centralizované ochrany NAM a RADOM, TELENOT je ze hry

Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru vypsalo výběrové řízení na rámcovou dohodu pultů centralizované ochrany pro jednotlivé krajské záchranné sbory. Hasiči typově poptávají dodávků pouze dvou ze tří nejpoužívanějších systémů pultů centralizované ochrany.

Vítězný dodavatel pak bude na základě výzvy krajských sborů plnit dodávku pultů centralizované ochrany.

Pult centralizované ochrany hasičů obecně přijímá signály o požárním poplachu od čidel v chráněné budově skrz bezdrátovou síť provozovanou soukromými subjekty. Měsíční cena za připojení k bezdrátové síti pro majitele chráněných objektů nepoměrně nižší než náklady na lidskou obsluhu protipožárních objektů. Role hasičů je pouze v přijetí signálu o požárním poplachu v chráněném objektu, přenos signálu je placenou službou soukromému dodavateli požárního systému.

Mezi dodavateli požárních systémů teď zuří obchodní spor o to, které přenosové systémy hasiči prohlásí za standard. Letos na jaře vznikla Asociace poskytovatelů pultů centrální ochrany v čele s Mikulášem Melenou, ředitelem firmy M connections. Zakládajícími členy asociace jsou společnosti M connections, SPH Elektro, ASTOR-KOMPLEX a AEC NOVÁK, které dlouhodobě spolupracují na kultivaci celého odvětví. Hlavním motivátorem pro vytvoření formálního profesního sdružení byly množící se podezřelé praktiky provázející proces výběru poskytovatelů zařízení dálkového přenosu.

Firma M connections se snaží protlačit systém Telenot mezi standardy přenosových sítí za které hasiči považují systémy NAM Global a RADOM. Pouze Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy využívá systém Telenor firmy Mconnection. Pokud se firmě M connection nepodaří prosadit svůj systém jako standard hasičů, pak její byznys v blízké budoucnosti skončí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů