Pirátům se zhroutilo vedení buňky v Třebíči

Krátce před komunálními volbami ukončili členství v České pirátské straně oba místopředsedové místní buňky v Třebíči.

„Po několika letech nespokojenosti s činností místního a krajského sdružení ukončuji na Den dětí 1.6.2022 členství v Pirátské straně. Vstoupil jsem do Pirátské strany z důvodu nesouhlasu s politikou tehdy vládní strany, ale hlavně se stavem komunální politiky v Třebíči. To byl hlavní důvod. Absolutní nezájem členů místního sdružení o problémy v našem městě a urputnost mladých aktivistů strany zajistit si dobře placené místa ve státním sektoru mě donutila k tomuto kroku. Konkretizoval jsem již dříve.
Není náhoda, že v letošním roce odešli další zkušení členové místního sdružení Třebíčska. Ve lži a intrikách se nám ve straně špatně dýchalo. Loučím se s vámi totalitním sloganem: Mládí vpřed a stáří na svá místa. Oslavte Den dětí vesele, doufám, že ostatní spoluobčané vaše praktiky prohlédli nebo brzy prohlédnou,“ uvedl k důvodům rezignace na post místopředsedy místních pirátů třebíčský zastupitel Stanislav Neuman.

Už na jaře ukončil členství v pirátské straně druhý místopředseda Jiří Beranovský. „Důvodem je dlouhodobá neshoda s činností místního sdružení ,,Třebíčska“. Byl jsem spoluzakladatelem tohoto sdružení a ze začátku členové a příznivci strany aktivně přistupovali k oslovováním občanů, akcím a pomoci místním občanům. V období hygienických opatření v návaznosti na šíření COVID 19 se činnost místního sdružení utlumila a nebyla zřejmá ani žádná aktivita našeho zastoupení v zastupitelstvu města. Opoziční činnost vůči stávajícímu vedení města, které v tomto, i posledním období, nesprávně provádí investiční akce, prodává nevýhodně veřejný majetek, nebyla žádná a spíš u některých členů tiše tolerována. To popírá veškerou mou představu o činnosti, prosazování transparentnosti a boj proti korupci a špatnému hospodaření města s možností zastoupit nespokojené občany a prosazovat zájmy většiny obyvatel Třebíčska. K tomu se přidala soudržnost a podpora nových členů strany s vidinou karierního postupu, získání placených funkcí, bez ohledu na neschopnost, zdlouhavost a zodpovědnost řešení úkolů. Zároveň mám pocit určité diskriminace ,,věkově starších“ členů místního sdružení Pirátské strany s prosazováním nových ,,mladých členů“, kde není ani tak důležitá pracovitost a schopnost, zároveň se zkušenostmi, ale hlavně mladí a idea, bez jakéhokoli získání informací o postoji a politickému názoru. Chybí sebereflexe a kultura chování. Vše není jen mým pocitem, ale názorem více stávajících členů místního sdružení Třebíčska, Pirátské strany, kteří reagují také ukončením členství,“ sdělil Beranovský.

Roman Pasek | Pirátská strana Vysočina

Novým předsedou třebíčských Pirátů je místní zastupitel Roman Pašek. Pašek už dopředu avizoval, že bude předsedou „jen do voleb“.

„Pokud bych byl zvolen, tak na post předsedy po komunálních volbách rezignuji. Samozřejmě až po úplném ukončení povinností spojených s volbami (piroplacení, koaliční smlouvy, apod.),“ uvedl třebíčský zastupitel Roman Pašek.

Volby nového vedení se účastnilo šest místních členů. Vedle předsedy Paška dostali po šesti hlasech i první místopředsedkyně Barbora Pokorná a místopředseda Tomáš Veverka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů