Chcete žít v Třešti? Chystá se prodej parcel na rodinné domky

V Třešti na Jihlavsku plánují pro příští rok prodej pozemků pro bydlení v lokalitě Hodická, bude se jednat o samostatné rodinné domy. Jak velkou parcelu budou k mání? Uvažujeme o velikostech 600-1.000m2.
„Cena bude obdobná (závislá od rozhodnutí zastupitelstva), jako v nedávné době. Kolem 600-800 Kč/m2,“ informoval starosta Třeště Vladislav Hynk. V lokalitě Hodická ulice půjde o zhruba šestnáct pozemků, na ulici Leoše Janáčka o dalších asi dvacet pět pozemků.

Lokalita pro budoucí rodinné domky v Třešti

Opozice: pozdě!

Podle předsedy sociálních demokracie v Třešti přichází záměr města pozdě:

„Já to sice vítám, ale je to pět minut po dvanácté. Znám čtyři mladé páry, které, ačkoliv preferovaly bydlení v Třešti, se odstěhovaly do okolních obcích mimo Třešť, protože město jim nabízelo jenom unifikované bydlení a nenabízelo žádné volné parcely, kde by si postavili dům podle svých vlastních představ. O tyto budoucí mladé rodiny jsme díky chybné politice radnice přišli,“ prohlásil předseda ČSSD Třešť Michal Musil.

Bydlení v Třešti by mělo přinášet výhody i podle další opoziční strany Nová volba pro Třešť:

„Bydlení v Třešti by mělo přinášet výhody „maloměsta“ mezi něž se řadí. To znamená, čisté životní prostředí, příroda v pěší dostupnosti, občanská vybavenost a samozřejmě dostatek sportovního i kulturního vyžití.

Záměrně jsem použil, že vše toto by mělo být výhodou. Bohužel to znamená strategické plánování, dostatečnou informovanost a zaangažovanost obyvatel, k čemuž bohužel díky stávajícímu přístupu radnice nedochází. Často se ve zprávách z radnice, většinou dříve od pana starosty ve zpravodaji NAŠE MĚSTO než ze zastupitelstva, dozvídáme o řadě záměrů, ale ne všechny jsou následně realizované nebo často jsou raději časově nespecifikované. To vede k tom, že nové pozemky, které město, později oproti okolním městům a vesnicím, začalo nabízet, nejsou rozprodány a s otazníkem zůstává, zda nově připravené lokace budou znamenat zvýšený zájem potencionálních kupců a dojde rychle k jejich odprodeji a následné výstavbě.

Je našim přáním, abychom přispěli k tomu, že vedení města bude vytvářet takové podmínky pro život v Třešti, že tyto podmínky přilákají nové a především mladé obyvatele, a že se zastaví trend opouštění města. Máme před sebou hodně práce, ale bohužel musím konstatovat, že zatím se nám to z pozice opozice nedaří tak, jak bychom si představovali, “ uvedl Ivo Šebesta z Nové volby pro Třešť.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů