Hejtman Schrek s primátorem Jihlavy Ryškou si usmiřovali hokejisty Horácká Slavia Třebíč

Hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek spolu s jihlavským primátorem Petrem Ryškou a krajskou zastupitelkou Martinou Bártovou (všichni ODS) vyrazili do Třebíče na jednání s vedením místního hokejového klubu Horácká Slavia.

Výběr členů delegace hejtmana Schreka hodně napovídá o míře vlivu členů ODS na rozhodnutí hejtmana Schreka, který je i stranickým lídrem pro podzimní volby.

Kraj přispěl Třebíči na rekonstrukci zimního stadionu necelými šedesáti miliony, další částku nepřímo poskytl odpuštěním čtyřiceti milionů při financování parkovacího domu u nemocnice. Třebíčská radnice ale chce, aby hejtmanství přispělo sedmnácti procenty z celkové částky rekonstrukce, tedy téměř osmaosmdesáti miliony stejně jako u jihlavské Horácké multifunkční arény.
O zvýšení finančního příspěvku Kraje Vysočina se pokusil starosta Třebíče Pavel Pacal (STAN) s podporou opozičního hnutí ANO, navýšení ale koalice hejtmana Schreka odmítla.

Samotná rekonstrukce stadionu začala 2. dubna, dokončení je plánováno v lednu roku 2026.

„Hokej je ve městě i v celém regionu velmi populární sport a náš zimák je využíván na maximum. Jenom samotná projektová příprava trvala 4 roky, pak nás trochu zbrzdily finanční podmínky. Teď stavba začíná a my se můžeme těšit na nový, důstojný a moderní stadion,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Pacal.

Rekonstrukce zahrnuje výměnu obvodového pláště budovy, nové sociální zázemí, šatny, technologické zařízení stadionu, rekonstrukci hlediště i ledové plochy i nové občerstvení. Kapacita stadionu bude 2.400 míst k sezení.

„Nešlo o žádné usmiřovaní. S vedením Horacké Slavie jsem se sešel, abychom si shrnuli fakta a vysvětlili si vzájemně naše stanoviska. Už jsem v této věci jednou avizoval, že upřednostňuji přímé jednání před posíláním si vzkazů a stěžování si v médiích. Jednání s klubem bylo korektní a věcné, čehož si cením. Podpora hokeje coby sportu je že strany kraje stejná nejen v Třebíči a v Jihlavě, ale i v dalších městech Vysočiny, kde se hraje hokej. Podpora investičních záměrů má už dnes jasná pravidla, za kterými si vedení kraje jednomyslně stojí,“vysvětlil hejtman Vítězslav Schrek (ODS).

Vyjádření jihlavského primátora Ryšky doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů