Jak ředitel základní školy dokázal sponzorovat ODS statisícovým darem ?

Za čtyři roky dokázal ředitel základní školy ve Žďáru nad Sázavou Jaroslav Ptáček naposílat více než sto dvacet tisíc korun do stranické pokladny ODS. Ptáček je i dlouholetým místním radním za ODS.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Dlouhodobě se mluví o nízkých odměnách učitelů. O ředitelích se stranickou legitimací z ODS zřejmě neplatí nářky nad mizernou odměnou za práci ve školství. Je jisté, že ODS bude Ptáčka držet ve funkci ředitele školy za každou cenu, navzdory prohranému soudnímu sporu a více než dvoumilionovému zadlužení školy.

PaedDr. Jaroslav Ptáček - Hlídač státu.

Se stranickou legitimací a postavením sto tisícového stranického sponzora si můžete dovolit podstatně víc než nestraník v obdobné funkci. ODS by mohla říci, kolik má podobných Ptáčků, kteří z platu ředitele místní základní školy dokáží našetřit na štědrý stranický dar. A samozřejmě ředitel Ptáček asi bude patřit k největším sponzorům místní ODS v předvolební kampani. Bez mandátu místního zastupitele a radního města by poklesla i míra politické tolerance stylu řízení místní školy.

Ptáčkův dar pro příští místní volby lze odhadnout minimálně v desítkách tisíc korun už s ohledem na minulé sponzorské dary. Překvapivé je snad jen to, že politickou stranu štědře sponzoruje ředitel místní školy většími dary než většina místních podnikatelů.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů