Rychlotest společnosti Bosch diagnostikuje COVID-19 za pár hodin

Koronavirus SARS-CoV-2 představuje globální výzvy pro systémy zdravotní péče státu i zdravotnická zařízení na celém světě. Schopnost rychle diagnostikovat virus je neocenitelnou pomocí při omezování jeho exponenciálního šíření v mnoha zemích. 

Rychlotest, který byl vyvinut za pouhých šest týdnů, dokáže detekovat koronavirovou infekci SARS-CoV-2 u pacientů za méně než dvě a půl hodiny. Test na COVID-19 může pomoci zdravotnickým zařízením rychle diagnostikovat a hrát roli při zadržování pandemie koronaviru. Při běžně používaných testech musí pacienti obvykle čekat na výsledek jeden až dva dny. Čas je v boji proti koronaviru zásadní. 

Rychlotest Bosch COVID-19 je výsledkem spolupráce mezi dceřinou společností Bosch Healthcare Solutions a severoirskou společností pro lékařské technologie Randox Laboratories Ltd.

 Společnost BOSCH v současné době zkoumá, jak může pomoci lékařům a ošetřovatelským zaměstnancům ve zdravotnických zařízeních.

Nový plně automatizovaný rychlý test COVID-19 společnosti Bosch může pomoci lékařským zařízením, jako jsou ordinace lékařů, nemocnice, laboratoře a zdravotní střediska, rychle diagnostikovat koronavirus v těle pacienta. Navíc umožňuje současně otestovat jeden vzorek nejen na COVID-19, ale také na devět dalších onemocnění dýchacích cest, včetně chřipky A a B. 

„Zvláštní vlastností testu Bosch je to, že nabízí diferenciální diagnostiku, což lékařům šetří další čas potřebný pro další testy. Poskytuje jim také rychlou a spolehlivou diagnostiku, aby mohli rychle začít s vhodnou léčbou, “říká Marc Meier, prezident společnosti Bosch Healthcare Solutions GmbH. Nově vyvinutý test bude k dispozici v Německu od dubna, přičemž budou následovat další trhy v Evropě a jinde.

Rychlý molekulární diagnostický test probíhá na zařízení Vivalytic Analysis od společnosti Bosch Healthcare Solutions. „Chceme, aby rychlý test Bosch COVID-19 hrál roli v co nejrychlejším zvládnutí pandemie koronaviru. Urychlí identifikaci a izolaci do karantény infikovaných pacientů, “říká Dr. Volkmar Denner, předseda správní rady společnosti Robert Bosch GmbH.

Další výhodou rychlého testu je to, že může být provedeno přímo v místě lékařské péče. To eliminuje potřebu transportu vzorků, což zabírá drahocenný čas. To také znamená, že pacienti rychle získají jistotu o svém zdravotním stavu a zároveň umožní okamžitou identifikaci a izolaci infikovaných jedinců. 

Při běžně používaných testech musí pacienti obvykle čekat na výsledek jeden až dva dny. Čas je v boji proti koronaviru zásadní. 


Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů