Krize primátorky: Koaliční utrpení zastupitele Tomance

Krize primátorky Karolíny Koubové začala proslulým výrokem Miroslava Tomance „Naše hnutí nemá primátorku“, pokračovala odpovědí primátorky „Fórum je na padrť“. Dnes je Miroslav Tomanec členem vládnoucí koalice na jihlavském Magistrátě jenom na papíře pod heslem „Čím hůře, tím lépe“.

Zastupitel Tomanec rozdává rady na sociálních sítích všem kolem, zatímco se koalice usilovně snaží uklidit nepořádek v městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace. Dnes je tato městská společnost v likvidaci, vedení účetnictví má velké nedostatky z doby působení Miroslava Tomance ve funkci předsedy představenstva.

Zastupitel Tomanec kritizuje všechny kolem, jde o určitou formu obrany před vlastní kritikou. Koaliční zastupitelé se snaží „nebýt jako on“ a vyhýbají se kritice Miroslava Tomance. Neustálá kritika ale oslabuje celou koalici.

Strach z Tomance dnes působí koalici na jihlavském Magistrátě velké utrpení. Místní volby se blíží, čas pro reakci na soukromou politiku Miroslava Tomance se viditelně krátí.

Až koalice ztratí „strach z Tomance“, přijdou radikální kroky: třeba v podobě přestavbě koalice, kterou bude muset opustit Miroslav Tomanec i se svými příznivci. Počet politických příznivců Miroslava Tomance stále klesá, vyčkávání primátorky Karolíny Koubové má určitou logiku. Ani vánoční svátky jako doba klidu a míru ale zastupiteli Tomancovi nestačily pro vychladnutí z kontroverzní politiky neustálých střetů se spojenci v koalici.

Čas radikálního řešení se blíží, “ koaliční trejd“ s opozicí je na spadnutí. Prakticky záleží už jen na ceně, kterou koalice zaplatí za výměnu Miroslava Tomance do opozice.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů