Změna územního plánu Jemnice pro zemědělská jatka není potřeba

V průběhu úředního projednávání žádostí o změny územního plánu města Jemnice došlo k překvapivému zjištění: změna územního plánu č. 4 pro potravinářskou výrobu není potřeba. Záměry podnikatele Koláře jsou v souladu s územním plánem města Jemnice. Zastupitelé tak nemusí dál projednávat záměry změny územního plánu č. 4.

Kolem záměru podnikatele Josefa Koláře zahrnutých hned do dvou změn územního plánu se rozvinula široká diskuse. Zastupitelstvo města Jemnice záměry rozdělilo na dvě části do změn územního plánu č. 4 a č. 5.

Podnikatel Kolář se již dohodl na podpoře místní České obce sokolské. Sokolové již obdrželi dohodnutý sponzorský dar ve výši několika stovek tisíc korun.

Naopak velmi ostře proti záměrům podnikatele Josefa Koláře vystupují místní aktivisté ze spolku „Za dobrý život na Jemnicku“. V polovině března aktivisté doručili na radnici návrh na vyhlášení místního referenda, který by měli projednávat zastupitelé již na nejbližším jednání.

Není zcela jasné, jak se promítne nejnovější úřední zjištění o souladu Kolářových plánů na výstavbu zemědělských jatek do politického života Jemnice. Zastupitelům zřejmě ubude nejméně polovina starostí, zůstává žádost o změnu územního plánu č. 5, což je výstavba farmy v lokalitě Bažantnice.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů