Jihlava reorganizuje Útvar městského architekta, úředníci se obávají nárůstu práce

Útvar městského architekta (UMA) Magistrátu města Jihlavy se stane pouhým oddělením nově vytvářeného Odboru strategie a architektury (OSA). Přestavba útvaru hlavního architekta už vyvolala obavy z nárůstu množství práce.

„Souhlasím s principem vzniku Odboru strategií a architektury (OSA) a změnou ÚMA na jeho oddělení. Nesouhlasím však s konkrétním návrhem organizační změny, kdy budoucí oddělení OSAÚMA má mít oproti stávajícímu ÚMA o dvě pracovní místa méně, zatímco mu zůstane zachována téměř celá současná agenda ÚMA. Zaměstnanci na obou pozicích v současné době zajišťují pro ÚMA obtížně nahraditelnou činnosti (práce s GIS atd.). Výsledkem takovéto změny by nebylo plnohodnotně a dobře fungující oddělení,“ píše ve stanovisku pro radní města vedoucí útvaru městského architekta Aleš Stuchlík.

Na jihlavské radnici působí Stuchlík už déle než šest let, z toho tři roky vede Útvar městského architekta (UMA).

„Je třeba pracovní pozice, které v sobě koncentrují naplňování vizí města, sdružit na jedno pracoviště, proto vznik nového odboru – pokud se mě ptáte na pana architekta Stuchlika tak mohu jen konstatovat, že jsem dlouhodobě velmi nespokojen s jeho prací,“ konstatoval radní David Beke (ODS).

O vzniku nového odboru rozhodli radní města krátce před vánočními svátky, zpráva o vzniku nového odboru s poměrně velkým vlivem na podobu města se dosud nedostala mezi oficiální zprávy magazínu jihlavské radnice Ježkovy oči.

O změnách na Útvaru městského architekta informoval primátor Jihlavy Petr Ryška na tiskové konferenci:

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů