Strmilovem koluje falešná představa větrných elektráren Jipocaru, otevřený dopis i sprostoty „kolik kdo za to má“

Jihočeská obec Strmilov asi dvacet kilometrů od Telče směrem na Jindřichův Hradec by se mohla stát dalším místem výstavby větrných elektráren firmy Jipocar power. Jipocar power už připravuje výstavbu třinácti větrných elektráren u Stonařova na Jihlavsku, kde se zpracovává studie vlivu na životní prostředí (EIA).

Na sociálních sítích Strmilova se objevily údajné vizualizace záměru výstavby větrných elektráren firmy Jipocar. „Tyto záběry rozhodně nejsou z naší prezentace, jedná se o podvrh a takovéto falešné ilustrace poškozují naše dobré jméno,“ stručně konstatoval jednatel firmy Jipocar Power Kamil Vondráček. Jednatel Vondráček dodal, že nejde o oficiální materiály firmy.

Správcem skupiny místních odpůrců je Lucie Suchánková Hochmanová, webeditorka Českého rozhlasu Vysočina. „Ano, vytvořila jsem tuto skupinu, protože jsem obyvatelkou Strmilova. Nemá ale nic společného s mojí pracovní adresou,“ uvedla Hochmanová.

Zastupitelé Strmilova už dostali také otevřený dopis skupiny místních občanů, který apeluje na zodpovědné rozhodování zastupitelů o záměru výstavby větrných elektráren firmy Jipocar. „Nechceme klást žádné požadavky, nechceme cokoliv diktovat. Chceme se spolu s Vámi poctivě zamyslet nad tím, co mohou větrné elektrárny na krásném horizontu našeho města přinést dobrého a co nám naopak mohou vzít, chceme se spolu s vámi veřejně a transparentně bavit o tom, co výstavba může udělat s atmosférou ve městě, se vztahem občanů Strmilova ke své „místní vládě““,stojí v otevřeném dopise.

Signatáři otevřeného dopisu avizují vůli použít všech zákonných nástrojů a postupů v případě, že dojdou k závěru, že se postupuje proti vůli a zájmu občanů Strmilova a jeho sousedů v podobě dalších obcí. Současně místní občané oznámili záměr založit petiční výbor proti výstavbě větrných elektráren.

Starosta Strmilova Martin Novák požádal odpůrce obnovitelných zdrojů energie o korektní vedení debaty na sociálních sítích. „Ušetřete mě sprostot jako: kolik kdo za to má a starosta je arogantní protože nesdílí můj názor. To si myslím, že si opravdu nezasloužím,“ napsal starosta Novák.

Ve Strmilově už počítá firma Meridian s výstavbou tří větrníků v lokalitě kolem kapličky na Českou Olešnou. Smlouva s obcí o spolupráci je už podepsána.

O projednávání spolupráce jihočeského Strmilova s firmou Jipocar power čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů