Olešná nezvládá sladit spolupráci na opravě chodníku s Krajem Vysočina

Mezi Krajem Vysočina a obcí Olešná na Pelhřimovsku začíná hlasitě skřípat spolupráce na rekonstrukci hlavního silničního tahu z Jihlavy do Pelhřimova na katastru obce Olešná.

Běhounek„Jsem situací velmi znepokojen. Musím říct, že pan starosta Olešné Bláha se s námi skoro nebaví a je to cíleně. Upozorňuji, že silnici v Olešné zrekonstruujeme. Deset let ale v Olešné nedovolíme, aby nám obec kopala do silnice, “ prohlásil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Obec Olešná na Pelhřimovsku je podle hejtmana Běhounka příkladem nefungující spolupráce mezi místní samosprávou a vedením Kraje Vysočina.  Společným postupem krajské a místní samosprávy by bylo možné silnici i chodník postavit v rámci společné veřejné zakázky. To se ale zřejmě nestane.

Přitom obecní zastupitelstvo už v září jednohlasně odsouhlasilo záměr vybudovat chodníky: „Zde nastává pro nás další úkol, se kterým nebylo počítáno, neboť opravou komunikace a chodníků, které bude z dotací je povinnost 7 let do těchto staveb nezasahovat nebo vrátit celou dotaci. Proto bude zapotřebí již s tímto počítat a části kanalizace, které budou zasahovat do chodníků a komunikace již vybudovat, “ stojí v usnesení zastupitelstva v Olešné.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů