Všichni domnělí nepřátelé úzkokolejné dráhy

Jindřichohradecké místní dráhy ztrácí sympatie důležitých lidí politického a společenského života. Vyrábí si nepřátele rychleji než je zdrávo. Z řešení úpadku úzkokolejné dráhy se stává bulvár, kde se člověk dozví například o tom, že soudkyně a ředitel jihočeského krajského úřadu jsou bývalí manželé a mohli si během manželství vyměňovat citlivé obchodní informace při hovorech ve společné domácnosti (více zde). Určitou souvislost může mít i zesplatnění směnek Raiffeisen bank bývalému řediteli Čajánkovi (více zde).

Přístup představitelů úzkokolejné dráhy k jednání s představiteli Kraje Vysočina o provozování úzkokolejky vedl k poklesu zájmu o další provozování úzkokolejné dráhy. S ředitelem úzkokolejky časem nechtěl jednat vůbec nikdo z představitelů Kraje Vysočina, jednání převzali do rukou najatí právníci.

Oživit úzkokolejku bude věc složitá navzdory přání mnoha příznivců místních drah, parních vlaků a železnice vůbec. Klesá chuť a vůle podat pomocnou ruku úzkokolejce při případné reorganizaci v zájmu dalšího provozování úzkorozchodné dráhy.

Prodej zkrachovalé úzkokolejky novému majiteli v insolvenčním řízení už komplikují právní zástupci úzkokolejky. Na právníky má zkrachovalá úzkokolejka evidentně dostatek finančních prostředků, na výplaty zaměstnanců peníze chyběly.

Důstojný odchod zkrachovalé společnosti Jindřichohradecké místní dráhy do historie se neobejde bez náležitého rozruchu, který ve finále může poškodit její dobré jméno. Zatím si Jindřichohradecké místní dráhy vyrábí další a další nepřátele zklamané přístupem k budoucnosti dráhy.

Vydržet úpadek a neztratit chuť na další provozování úzkokolejné dráhy je zkouškou trpělivosti měst a obcí na úzkokolejné dráze i dobré vůle Jihočeského kraje i Kraje Vysočina.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů