Raiffeisenbank zesplatnila směnky bývalému řediteli úzkokolejky Čajánkovi

Několik dnů po zastavení pravidelného vlakového na úzkokolejné dráze Jindřichův Hradec – Obrataň a Jindřichův Hradec – Nová Bystřice zesplatnila Raiffaisenbank bianko směnku.

Do biankosměnky banka doplnila částku 31.950 000 Kč a předložila ji k okamžité úhradě bývalému řediteli Jindřichohradeckých místních drah Borisi Čajánkovi spolu s předžalobní výzvou. Směnečnou odměnu si banka účtuje ve výši 106 500 Kč. Současně nabíhá šesti procentní úrok do úplného zaplacení pohledávky.

Výzvu k úhradě bianko směnky s doplněnou částkou téměř dvaatřiceti milionů korun předložila Raiffeisenbank Borisi Čajánkovi k proplacení dne 11.10.2022.

Současně uplatnil Boris Čajánek jako věřitel vůči společnosti, kterou dříve řídil, i pohledávku ve výši čtyř set tisíc korun s příslušenstvím, která je nesplacenou částí miliónového úvěru od dalšího akcionáře společnosti Vladimíra Jindřicha.

Čajánek v listopadu 2022 rezignoval na vedení společnosti Jindřichohradeckých místních drah (JHMD), když odstoupil z pozice ředitele.

Počátkem října se vlakový provoz zcela zastavil, úzkokolejná dráha nemá potřebná bezpečnostní povolení. Na poslední cestu dostal vlak smuteční věnec a parte (více zde¨). O poslední jízdě úzkokolejky čtěte více přímo zde. Vyjádření ředitele Jindřichohradeckých místních drah Borise Čajánka najdete přímo zde, podrobnosti o hrozbě odchodu zaměstnanců je přímo zde. O problémech s dodávkou elektřiny čtěte více přímo zde. O pochybnostech soudu o poctivých záměrech JHMD čtěte přímo zde.
Úpadek úzkokolejky řídí insolvenční správkyně se zvláštním povolením (více přímo zde), o výpovědi krajské objednávky veřejné dopravy čtěte více přímo zde . O jednání starostů čtěte více zde, o novém patronu úzkokolejky více zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů