DOKUMENT: Dopis hokejového příznivce zastupitelům: Dukla=Jihlava, Jihlava=Dukla

Vážené zastupitelky, vážení zastupitelé.
Jsem dlouholetým fanouškem nejúspěšnějšího klubu československé a české hokejové historie- Dukly Jihlava. Dukle fandím od svých dětských let.
S velkým rozhořčením, ale zároveň se smutkem a pocitem bezmoci jsem sledoval vaše jednání o budoucnosti Horáckého zimního stadiónu.
Byla to právě Dukla, která po válce stmelila obyvatele Jihlavy a proslavila město po celé Evropě. Já osobně jsem se přesvědčil v Rakousku, až u hranic se Švýcarskem, že Jihlavu znají právě kvůli Dukle.
HC Dukla JihlavaNechápu, kde se u některých z vás bere averze vůči klubu, který proslavil vaše město a je historicky nejúspěšnější.
Dukla ale není jen historie. Copak nevidíte, jak se klub pod vedením pana Ščerbana zvedl?
Copak nevidíte, že všechny naše mládežnické týmy hrají Extraligu, nevidíte kolik v Dukle roste talentovaných hráčů hokeje a krasobruslařek?
Nevidíte, že Áčko Dukly po dlouhé době hraje baráž o Extraligu? Nechápete, že největší překážkou postupu Dukly do Extraligy je žalostný stav zimáku?
Někteří z vás chtějí čekat na příchod investora. Ten se měl ale aktivně hledat dávno, teď když nastala časová tíseň, nečekejte na zázrak, ale udělejte všechno pro nový zimák.
Pokud rozhodnutí přesunete na zastupitelstvo, které vzejde z nových voleb, naprosto tragicky ohrozíte budoucnost Dukly.
Chci vám říct, že je ale potřeba zásadní rekonstrukce HZS, pouhá oprava střechy nic nevyřeší, pouze se problém oddálí. Udělejte všechno, co je ve vašich silách, pro rekonstrukci.
Prosím vás, kteří nejste fanoušky Dukly, abyste dohlédli dál, než na špičku svého nosu a pochopili, že je tady početná komunita fanoušků, která svou Duklu miluje. Dukla není jen obyčejný klub, je to něco nepopsatelného, fandit Dukle nám přináší radost.
Neberte nám naše sny o tom, že Dukla postoupí tam, kam historicky patří- do Extraligy.
Postavte Dukle a Městu Jihlava krásný zimák, který z Jihlavy udělá opravdové krajské město a bude ho reprezentovat.
Postavte zimák budoucím generacím malých i velkých sportovců, moc vás o to prosím.
Dukla proslavila Jihlavu, teď potřebuje vaši pomoc.
Dukla=Jihlava, Jihlava=Dukla.
Děkuji vám za váš čas.
Jiří Bumbálek

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů