Jihlavští Zelení zvolili do čela Priesola

Patrik Priesol

Ve čtvrtek 12. ledna si jihlavská organizace Strany zelených do svého čela zvolila Patrika Priesola. Sociální pracovník, který léta pracuje v oblasti sociálního začleňování, žije s manželkou a třemi dětmi v centru Jihlavy. Je zakladatelem Komunitní zahrady František a externím vyučujícím na Soukromé vyšší odborné škole sociální. Priesol byl v minulosti místopředsedou jihlavských zelených.

Město Jihlava je Priesolovým domovem sedmnáct let, oženil se zde a s manželkou vychovává tři malé děti. Svým vstupem do politiky by chtěl přispět ke zkvalitnění života v našem krásném městě.

„Už dříve jsem zjistil, že zájmové skupiny, které ovládají jihlavskou radnici, až na výjimky preferovaly vždy svůj osobní zájem nad zájmem obecným, městským. Nakonec jsem došel k názoru, že ke změně je zapotřebí vstoupit do politického dění, žádat a prosazovat změnu,“ prohlásil Priesol.

Pro vedení jihlavské organizace Priesola utvrdilo zejména zjištění, že je mezi zelenými v Jihlavě řada výrazných osobností, se kterými je pro mne skutečnou radostí spolupracovat. „V dnešní době je totiž předpokladem úspěchu především tým schopných lidí, kterým nejde jen o sebe samotné, ale společnou cestu k cíli,“ řekl po svém zvolení Priesol.

Za svůj cíl si klade uspět se zelenými ve volbách do zastupitelstva v roce 2018. Aktivně se chce věnovat především zefektivnění motivačního systému třídění komunálního odpadu, rád by zlepšil prestiž městské hromadné dopravy v Jihlavě, tak aby se navýšil počet cestujících a zároveň snížila hustota automobilové dopravy ve městě.

Rád by také narovnal způsob financování sportu, tak aby sportování v Jihlavě nebylo pouze výsadou bohatých.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů