Začíná jednání starostů o záchraně zkrachovalé úzkokolejné dráhy

Někdy v polovině listopadu by mělo dojít k prvnímu neformálnímu jednání obcí na úzkokolejce Jindřichův Hradec – Obrataň. Na setkání starostů by se mělo jednat o myšlence vzniku dobrovolného svazku obcí a snaze odkoupit do vlastnictví železniční infrastrukturu z majetku zkrachovalé Jindřichohradecké místní dráhy.

Myšlenku provozování železniční dráhy obcemi naznačil i ředitel Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek (více zde).

Myšlenku provozování železniční dráhy obcemi naznačil i ředitel Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek (více zde).

Železniční infrastrukturu by nově vzniklý veřejnoprávní subjekt odkoupil od insolvenční správkyně Jindřichohradeckých místních drah a udržoval pak místní dráhu v chodu za pomoci každoročních dotací ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

K jednání o možnostech odkupu kolejí a nádražních budov by patrně došlo počátkem příštího roku po jednání věřitelského výboru.

Vznik dobrovolného svazku obcí místní dráhy Jindřichův Hradec-Obrataň by byl dalším viditelným krokem k záchraně železničního provozu na úzkokolejce.

Senátor za Jindřichohradecko a Pelhřimovsko Jaroslav Chalupský již inicioval elektronickou petici jako průzkum veřejného zájmu o záchranu železničního provozu úzkokolejky. Za čtrnáct dnů získala petice přes čtyři tisíce podpisů.

Počátkem října se vlakový provoz zcela zastavil, úzkokolejná dráha nemá potřebná bezpečnostní povolení. Na poslední cestu dostal vlak smuteční věnec a parte (více zde¨). O poslední jízdě úzkokolejky čtěte více přímo zde. Vyjádření ředitele Jindřichohradeckých místních drah Borise Čajánka najdete přímo zde, podrobnosti o hrozbě odchodu zaměstnanců je přímo zde. O problémech s dodávkou elektřiny čtěte více přímo zde. O pochybnostech soudu o poctivých záměrech JHMD čtěte přímo zde.
Úpadek úzkokolejky řídí insolvenční správkyně se zvláštním povolením (více přímo zde), o výpovědi krajské objednávky veřejné dopravy čtěte více přímo zde . O jednání starostů čtěte více zde, o novém patronu úzkokolejky více zde. O významu těžby uranu jako strategické suroviny pro záchranu úzkokolejky čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů