(VIDEO) Ředitel JHMD Čajánek: Provoz úzkokolejky půjde obnovit asi od Velikonoc

Budoucnost úzkokolejné dráhy Jindřichův Hradec-Obrataň a Jindřichův Hradec-Nová Bystřice závisí podle ředitele Borise Čajánka na ochotě státu, krajů Vysočina a Jihočeského kraje, měst a obcí převzít do správu dopravní cesty. Jindřichohradecké místní dráhy se na podzim ocitly v úpadku, podle ředitele Čajánka ani v budoucnu žádný soukromý subjekt nedokáže utáhnout financování úzkokolejné dráhy.

Pokud takový subjekt bude ochoten převzít provozování dopravní cesty, bude možné získat na provozování dráhy až čtyřicet milionů korun ročně od Státního fondu dopravní infrastruktury.

Počátkem října se vlakový provoz zcela zastavil, úzkokolejná dráha nemá potřebná bezpečnostní povolení. Na poslední cestu dostal vlak smuteční věnec a parte (více zde¨). O poslední jízdě úzkokolejky čtěte více přímo zde. Vyjádření ředitele Jindřichohradeckých místních drah Borise Čajánka najdete přímo zde, podrobnosti o hrozbě odchodu zaměstnanců je přímo zde. O problémech s dodávkou elektřiny čtěte více přímo zde. O pochybnostech soudu o poctivých záměrech JHMD čtěte přímo zde.
Úpadek úzkokolejky řídí insolvenční správkyně se zvláštním povolením (více přímo zde), o výpovědi krajské objednávky veřejné dopravy čtěte více přímo zde . O jednání starostů čtěte více zde, o novém patronu úzkokolejky více zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů