VÍME PRVNÍ: Jihlava chystá bezplatné parkování pro věřící v centru města

K bohoslužbě parkování zdarma! Statutární město Jihlava chystá změny modrých zón v centru města. Podle informací Občasníku vzniknou nová nová parkovací stání bez poplatku v neděli v době 7 -12 h. na ul. Joštova (po pravé straně ve směru od Jakubského náměstí) pro umožnění parkování návštěvníků bohoslužeb.

Tato bezplatná parkovací místa ale budou kapacitně nedostatečná, na nedělní bohuslužby v kostele sv. Jakuba Většího pravidelně dojíždí osobními automobily kolem dvacítky seniorů.

Kostel svatého Jakuba Většího (též Staršího) v Jihlavě je trojlodní halový chrám s dlouhým presbytářem a dvěma vysokými věžemi v průčelí, zasvěcený patronu horníků, apoštolu sv. Jakubovi Staršímu. Stavba kostela byla zahájena počátkem čtyřicátých let 13. století. Počátkem 14. století byla postavena severní věž, která slouží dnes jako věž vyhlídková – její výška je 63 m. Dnešní podoba kostela je výsledkem puristické obnovy z konce 19. století. Jeho dvě věže jsou zdaleka viditelnou dominantou města a chráněn je jako národní kulturní památka.

Další parkovací stání bez poplatku v neděli v době 7 -12 h. na ul. Jana Masaryka (po pravé straně ve směru od ul. Dvořákova) pro umožnění parkování návštěvníků bohoslužeb. „Nejsme schopni zajistit parkování každému, bude záležet na tom, jak se mezi sebou domluví,“ sdělil primátor Jihlavy Petr Ryška.

Čtenáři Občasníku mohou o záměru města Jihlavy hlasovat v anketě na sociálních sítích.

Vyjádření Města Jihlavy doplníme, jakmile se je podaří získat. Tiskový mluvčí města Radovan Daněk neodpověl na dotazy k trestnímu oznámení města (více zde) ani na podezření z kartelových dohod při sečení trávy (více zde).

Tip primátora Ryšky na bezplatné parkování deset minut chůze od náměstí najdete přímo zde. Parkovací auto-kontrolor ujede měsíčně přes tři tisíce kilometrů (více zde), na seznamu „neviditelných“ aut nebudou vozy představitelů města (více zde). Řešení parkovacích problémů posunulo Jihlavu mezi velkoměsta (více zde). Parkovací vozidlo bude monitorovat i parkování dlužníků (více zde).

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů