Úzkokolejka obětovala letní provoz do Nové Bystřice, jezdit plánuje jen do Kamenice nad Lipou

Už měsíc příchází z prostředí úzkokolejné dráhy jen špatné zprávy o plánech letního provozu. Pokud letní provoz vůbec nějaký bude, pak výhradně na dvaceti kilometrech trati z Jindřichova Hradce směrem na Vysočinu do Kamenice nad Lipou. A parní vlaky pokud vyjedou, tak dvakrát denně.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Z osmi desítek zaměstnanců Jindřichohradeckých místních drah zbylo posledních zhruba čtrnáct dělníků. Není vidět žádná snaha o shánění zaměstnanců potřebných pro zajištění letního provozu.

Podstatně turisticky atraktivnější trasa do z Jindřichova Hradce jižním směrem do Nové Bystřice nebude v provozu vůbec, přesněji řečeno s provozem nepočítá správní rada Jindřichohradeckých místních drah.

Jako výhodnější vyhodnotila správní rada Jindřichohradeckých místních drah nabídku společnosti WTT „Úzkokolejky 2023“ na provozování občerstvení v nádražních objektech úzkokolejky v Jindřichově Hradci a Kamenici nad Lipou (více zde), konkurenční nabídka firmy Gepard Express existovala ve třech variantách pro obě trasy z Jindřichova Hradce směrem do Nové Bystřice i do Obrataně (více zde). Společnost Gepard Express nabízela i vyřízení nezbytných povolení Drážního úřadu (více zde). Bez provozních povolení nesmí na trať vyjet ani drezína na služební jízdu. O založení nové dceřinné společnosti pro vyřízení žádostí a povolení u Drážního úřadu čtěte více přímo zde.

Místo kroků k oživování provozu čelí úzkokolejná dráha další vlně rušení provozních povolení od Drážního úřadu (více zde). Městům a obcím na trati úzkokolejky citelně chybí partner s potřebnými provozními povoleními (více zde). Další spolupráci s dosavadním vedením Jindřichohradeckých místních drah si mnoho místních politiků jednoduše nedokáže představit (více zde).

Na konci května budou věřitelé zkoumat plány a záměry zkrachovalých místních drah na řádné schůzi (více zde). Plány správní rady Jindřichohradeckých místních drah viditelně směřují k obětování letního provozu do turisticky atrativní oblasti Nové Bystřice ve prospěch krátkých jízd do Kamenice nad Lipou.

I v případě plánování obnovení provozu alespoň na krátkém úseku do Kamenice nad Lipou chybí optimistické a sebevědomé zprávy o prohlášení o snaze aspoň nějak rozjet úzkokolejnou dráhu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů