VÍME PRVNÍ: JHMD založily dceřinou firmu na správu infrastruktury úzkokolejky

Plány na oživení provozu úzkokolejné dráhy se daří alespoň zčásti naplňovat. Počátkem dubna založily zkrachovalé Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) stoprocentně vlastněnou dceřinou společnost Správa úzkokolejných drah s.r.o.

Může jít o obrázek 5 lidem a indoor

Společnost Správa úzkokolejných drah s.r.o. má zapsané jako jednatele otce a syna Čajánkovi a Martina Malého. Základní kapitál je ve výši tisíc korun. Tato společnost by se měla stát nositelem veškerých úředních povolení nutných k provozování jindřichohradecké úzkokolejné dráhy. Na konci března Drážní úřad odebral veškerá provozní povolení zkrachovalé společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) (více zde).

Založení dceřinné společnosti na vyřízení nových provozních povolení je pouze prvním krokem k oživení provozu úzkokolejné dráhy. Favoritem správní rady Jindřichohradeckých místních drah na uzavření provozní smlouvy je společnost WTT, která ale plánuje pro letošní léto jen omezený provoz na části trati z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou.

Plánovaný letní provoz může ovlivnit absence nezbytných provozních povolení, kdy obvyklá doba na vydání Drážním úřadem se pohybuje kolem pěti měsíců. Zatím není ani obecně známo, zda-li byla podána žádost Drážnímu úřadu na vydání provozních povolení bez kterých nesmí vyjet na trať úzkokolejné dráhy žádný dopravce.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů