Poslední nabídka Gepard Expressu věřitelům úzkokolejky má tři varianty

Železniční dopravce Gepard Express má stále snahu obnovit letní provoz na úzkokolejné dráze z Nové Bystřice přes Jindřichův Hradec do Obrataně na Vysočině. Čas se ovšem krátí a proto s ohledem na nutné přípravy platí nová Gepardova nabídka jen do počátku dubna.

Nová nabídka Gepard Express je členěna na varianty s ohledem na kladný nebo negativní postoj Jihočeského kraje a Kraje Vysočina k závazné objednávce železniční dopravy jako veřejné služby.

Společnost Gepard Express nabízí věřitelům zpracování předpisů provozovatele dráhy a vyřízení nutných žádostí na Drážním úřadu na vlastní náklady, které se dají odhadnout v částce kolem půl milionu korun.

První nabízená varianta předpokládá spolufinancování provozu Státním fondem dopravní infrastruktury a přínáší věřitelům příjem kolem pěti milionů korun za druhé pololetí letošního roku.

V druhé variantě Gepard Expressu se předpokládá spolufinancování Jihočeským krajem a Krajem Vysočina s důrazem na provoz parních vlaků. Parní vlaky jsou ovšem pomalé, doba jejich jízdy znemožňuje větší objednávku dopravní obslužnosti klasickými vlaky ze strany krajů.

¨Třetí varianta počítá pouze s variantou „parní léto“, kdy bude v letních měsících vypraveno kolem sedmdesáti parních vlaků. Věřitelům tato varianta přinese zisk asi sedm set tisíc korun s výrazným zhodnocením údržby trati úzkokolejné dráhy.

Gepard Express počítá s využitím lokomotiv T47.005 a T47.019, osobních vozů Balm a vozů pro přepravu kol. Parních lokomotiv U37.002 a U46.101 , kdy jedna z lokomotiv bude tvořit provozní zálohu.

Společnost Gepard nabídku na provozování úzkokolejné dráhy učinila přímo jednotlivým členům věřitelského výboru s ohledem na to, že nabyla dojmu o nezájmu předsedy správní rady Jindřichohradeckých místních drah Borise Čajánka na obnovení provozu úzkokolejky.

Další provoz firmy pokládala za neudržitelný také insolvenční správkyně (více zde). V minulosti prošly Jindřichohradecké místní dráhy bankovní exekucí (více zde). Obnovení provozu by podle soudu zhodnotilo majetkovou podstatu (více zde). O fintě pronájmu parních vlaků bez provozu čtěte více přímo zde. Obnovení provozu správní rada Jindřichohradeckých místních drah plánuje pouze do Kamenice nad Lipou, trať do Nové Bystřice je obětována (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů