Jindřichohradecké místní dráhy prošly bankovní exekucí

Jeden z bankovních domů v poslední dekádě měsíce ledna 2023 zablokoval prostředky z účtů vedených pro Jindřichohradecké místní dráhy z důvodu běžící exekuce.

The Law Office of Corey Beck | The Different Kinds of Bankruptcies

V lednové exekuci převedla financující banka finanční prostředky na vnitřní účet banky. Insolvenční správce opakovaně s bankou projednával podmínky uvolnění prostředků, banka postrádala součinnost Jindřichohradeckých místních drah jako dlužníka. Následně se dlužník na banku bezúspěšně obrátil se svým právním zástupcem.

Insolvenční správce poskytl v souvislosti s předběžným opatřením omezujícím dispoziční oprávnění dlužníka souhlasem insolvenčního správce součinnost k uvolnění prostředků, na což banka reagovala pozitivně.

Jindřichohradecké místní dráhy tak reálně nemají v dispozici s prostředky náležejícími do majetkové podstaty, resp. k provozu obchodního závodu, omezen jinak, než souhlasem insolvenčního správce.

Předběžné opatření soudu v omezení dispozičních práv tak sice může být z pohledu dlužníka „obtěžující“, nicméně reálně by nemělo dlužníkovi přinášet zásadní omezení při zajišťování běžného provozu obchodního závodu.

O možném odchodu SFDI z prozatímního věřitelského výboru čtěte více přímo zde. Věřitelé stále hledají průsečík zájmů – více zde. O plánech na „prázdninový“ režim má JHMD informovat Jihočechy i Vysočinu (více zde). Hospodaření JHMD nebylo a není hospodárné, prohlásil insolvenční soudce (více zde). Rozjezd úzkokolejky se dá stihnout do léta, věří majitel Gepard Express (více zde). Žádost finančního ředitele úzkokolejky o anonymizaci platu soud zamítl (více zde). Majetek úzkokolejky odmítají pojišťovny pojistit (více zde).O dalších plánech se získáním předzaložené společnosti Správa úzkokolejné dráhy čtěte více přímo zde. Situaci JHMD vidí starosta Jindřichova Hradce jako poněkud zapeklitou (více zde). Soudce chce pohlédnout z očí do očí JHMD i předsedy správní rady JHMD Borise Čajánka (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů