VÍME PRVNÍ: Čajánek chystá koupi předzaložené společnosti na správu úzkokolejky

Předseda správní rady Jindřichohradeckých místních drah Boris Čajánek požádal insolvenční soud o povolení koupě předzaložené společnosti s navrhovaným názvem Správa úzkokolejných drah.

Společnost Správa úzkokolených drah má mít základní kapitál tisíc korun, navrhovanými jednateli jsou Boris Čajánek a Martin Malý. Vlastnit ji budou Jindřichohradecké místní dráhy v úpadku.

Ready-made společnost neboli předzaložená společnost je firma, která je zapsaná v obchodním rejstříku, má název, sídlo, jednatele, identifikační číslo a také plně splacený základní kapitál. Společnost však nevyvíjí žádnou obchodní činnost, je založena pouze za účelem prodeje konečnému zákazníkovi.

Ten, kdo předzaloženou společnost koupí, se vyhne zdlouhavému administrativnímu procesu, který zakládání společností provází. V porovnání s vlastním založením společnosti se jedná o úsporu až deseti pracovních dní.

Ready-made společnosti jsou někdy také označovány jako skořápky, z anglického názvu shell company.

O záměru Jindřichohradeckých místních drah koupit „čistou“ společnost se mluvilo na schůzce předsedy správní rady Borise Čajánka s insolvenční správkyní. „Čistá“ společnost má lepši pozici při prokazování finanční solventnosti u Drážního úřadu pro získání nezbytných provozních povolení k dalšímu provozování úzkokolejné dráhy.

O možném odchodu SFDI z prozatímního věřitelského výboru čtěte více přímo zde. Věřitelé stále hledají průsečík zájmů – více zde. O plánech na „prázdninový“ režim má JHMD informovat Jihočechy i Vysočinu (více zde). Hospodaření JHMD nebylo a není hospodárné, prohlásil insolvenční soudce (více zde). Rozjezd úzkokolejky se dá stihnout do léta, věří majitel Gepard Express (více zde). Žádost finančního ředitele úzkokolejky o anonymizaci platu soud zamítl (více zde). Majetek úzkokolejky odmítají pojišťovny pojistit (více zde). O bankovní exekuci JHMD čtěte více přímo zde.
Situaci JHMD vidí starosta Jindřichova Hradce jako poněkud zapeklitou (více zde). Soudce chce pohlédnout z očí do očí JHMD i předsedy správní rady JHMD Borise Čajánka (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů