Změny krajských linek VDV rizikem pro MHD Žďáru nad Sázavou

Zaváděný system Veřejné dopravy Vysočiny může mít zásadní vliv na linky a jízdní řády městské hromadné dopravy. Například Plán dopravní obslužnosti města Žďáru nad Sázavou varuje před dopady avizované změny krajských linek Veřejné linkové dopravy(VDV) k prosinci 2021.

Plán dopravní obslužnosti upozorňuje na nutnost řešit riziko snížení dopravní obsluhy škol a centra města. Tento výpadek pak bude nutní řešit na úrovni města, tedy v rámci MHD.

V polovině roku 2017 a následně začátkem roku 2018 došlo ve Žďáru nad Sázavou k zásadnější úpravě celého systému MHD. Tato změna vycházela kromě jiného z průzkumu chování cestujících, poptávky škol, zaměstnavatelů i jednotlivých cestujicích v dotazníkovém šetření.

Následně byly upraveny trasy vedení linek, periody, vznikly nové zastávky. Cestující si postupně na nový systém zvykli a aktuálně probíhají pouze dílčí úpravy především jízdních řádů.

V letošním roce se projeví i dopady a nižší poptávka po veřejné přepravě Žďáru nad Sázavou v rámci pandemické situace způsobené nákazou COVID-19.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů