Náhradní autobusová přeprava úzkokolejky je pro šestnáct osob

Od října 2022 nemohou vyjet vlaky na trať úzkokolejné dráhy z Jindřichova Hradce na jih do Nové Bystřice, ani na sever do Obrataně na Vysočině. Je zavedena náhradní autobusová doprava s upozorněním pro cestující na kapacitu šestnácti míst.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Jihočeský kraj vypověděl úzkokolejce smlouvu o dopravní obslužnosti.
Dopravní obslužnost mezi Jindřichovým Hradcem a Kamenicí nad Lipou zajistí společnost ČSAD Autobusy. Náklady sice vzrostou o deset milionů korun ročně, ovšem výpovědí smlouvy o dopravním společnosti Jindřichohradeckých místních drah dojde k úspoře třiceti milionů korun ročně (více zde).

Jihočeští krajští zastupitelé nevyslyšeli prosbu menšinového akcionáře Jindřichohradecké místní dráhy Jana Kysely z Českého Krumlova, který je oslovil s prosbou, aby s vypovězením smlouvy tři měsíce posečkali a umožnili tak restrukturalizaci firmy. Ceny náhradní autobusové dopravy a omezenou kapacitou jsou ale čtyřikrát vyšší, než za kolik má nasmlouvanou autobusovou dopravu Jihočeský kraj se svými smluvními partnery.

O poslední jízdě úzkokolejky čtěte více přímo zde , o nasazení náhradní dopravy více přímo zde. Vyjádření ředitele Jindřichohradeckých místních drah Borise Čajánka najdete přímo zde, podrobnosti o hrozbě odchodu zaměstnanců je přímo zde. Vyjádření hejtmana Vysočina po zastavení provozu je přímo zde. Insolveční soud zamítl navrženou reorganizaci, když pochyboval o poctivém záměru (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů